02 Април 2025сряда01:54 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколко думи

Краят на цензурата

/ брой: 3

автор:Александър Симов

visibility 16938

Шефът на Фейсбук Марк Зукърбърг много изненадващо обяви вчера, че премахва всички фактчекъри от социалната мрежа. Фактчекърството, нека да припомним, бе онази подмолна идеология, която превърна цензурата в закон. Под прикритието на "проверка на фактите" свободното слово бе умъртвено, защото всяко неудобно мнение бе сваляно и скривано от очите на хората.
Очевидно геополитическият вятър е започнал да духа в друга посока. Не знам дали посещението на Зукърбърг в имението на Тръмп му е "отворило очите", но изхвърлянето на политическите комисари от фейсбук е стъпка в правилната посока.
Не знам какво ще правят адептите на "Америка за България", които направиха фактчекърството в своя финансово-паразитна утопия. Те се опитаха да се превърнат в своеобразна Патриаршия на истината и единствени да сочат кое е факт и кое не. Сега тяхната идеология беше наритана, посечена, унищожена и заклеймена.
Действията на Зукърбърг ясно показват в каква усмирителна риза се бяха превърнали социалните мрежи в последните години. Особено откакто избухна войната в Украйна, а след това и геноцидът в Газа.
Битката с неолибералните политически комисари не е еднократна. Тя ще продължи. Но към момента те загубиха най-стратегическата си позиция. Сега не знам с какво ще запълват дните си. Дано кварталните кебапчийници да набират персонал.

ТЕЦ "Марица Изток 3" спира работа от днес

автор:Дума

visibility 767

/ брой: 60

"Булгаргаз" е на загуба с 280 млн. лв.

автор:Дума

visibility 751

/ брой: 60

Пристигна последното руско ядрено гориво за АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 539

/ брой: 60

Тръмп бесен на Путин и Зеленски

автор:Дума

visibility 811

/ брой: 60

Кипър вдига доходи и надбавки дори за средната класа

автор:Дума

visibility 694

/ брой: 60

Накратко

автор:Дума

visibility 736

/ брой: 60

Политическият картел

автор:Александър Симов

visibility 800

/ брой: 60

България е в капан

автор:Иван Генов

visibility 951

/ брой: 60

Страната на казината

visibility 776

/ брой: 60

На разходка до пощата за пенсията и кило домати

автор:Дума

visibility 551

/ брой: 60

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ