01 Май 2025четвъртък10:42 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Накратко

/ брой: 74

автор:Дума

visibility 18590


Паника в Истанбул заради 6,2 по Рихтер
Земетресение с магнитуд 6,2 по Рихтер разлюля сградите в най-големия град на Турция - Истанбул, и предизвика паника сред населението. Няма съобщения за щети, но хора са били евакуирани. Трусът е бил усетен в Румъния и на много места в Южна и Източна България. Епицентърът е бил в Силиври, на дълбочина 6,92 км. Земетресението предизвика миницунами.

Нидерландия задържа 14 души за тероризъм
Четиринадесет души бяха арестувани по обвинения в тероризъм, съобщи Прокуратурата на Нидерландия. Задържаните са на възраст от 14 до 30 години. Те са използвали платформата ТикТок, за да агитират за извършване на терористични актове. Арестувани са при съвместно разследване на полицията в цялата страна, включително в Хага, Ротердам и Амстердам. Не е ясно дали групата се е познавала, или е имала контакт само чрез ТикТок.

Иззеха милиони заради внос на гориво в Италия
Европейската прокуратура е иззела 20 млн. евро от престъпна група, занимаваща се с внос на гориво в Италия посредством схема за избягване на ДДС. Италианската финансова полиция е извършила операции в провинциите Лигурия, Алесандрия, Бриндизи, Кунео, Милано, Новара, Пиаченца и в община Чиавари. По делото има 59 заподозрени лица, замесени са 13 компании. Бандата е имала разклонения в Италия и други страни. Горивото е било снабдявано основно от доставчици в Хърватия и Словения.

ЕС глоби "Ейпъл" и "Мета" със 700 млн. евро
Европейският съюз наложи глоби на американските технологични гиганти "Ейпъл" и "Мета" на обща стойност 700 млн. евро в първото си прилагане на Закона за цифровите пазари, целящ да ограничи пазарната доминация на най-големите платформи. Разследването на "Мета" се фокусира върху въведения през 2023 г. рекламен модел "съгласие или плащане", който задължава потребителите на Фейсбук и Инстаграм в ЕС да се съгласят с използване на лични данни за персонализирани реклами или да платят за безрекламна версия.

Срив и в мрежата на А1

автор:Дума

visibility 14018

/ брой: 78

България взе 4 млрд. евро дълг от международните пазари

автор:Дума

visibility 15261

/ брой: 78

България не иска да строи жп линията

автор:Дума

visibility 11819

/ брой: 78

Демократите поискаха импийчмънт на Тръмп

автор:Дума

visibility 10661

/ брой: 78

Либералите спечелиха изборите в Канада

автор:Дума

visibility 6172

/ брой: 78

Мадрид и Лисабон търсят причините за срива

автор:Дума

visibility 8962

/ брой: 78

Накратко

автор:Дума

visibility 6507

/ брой: 78

Крайно време е!

автор:Александър Симов

visibility 7244

/ брой: 78

Логично решение

автор:Евгени Гаврилов

visibility 14709

/ брой: 78

Докога?

visibility 5762

/ брой: 78

Загинали, разруха и страх

автор:Дума

visibility 9715

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ