20 Ноември 2025четвъртък07:43 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Неков призова да има информация за произход на сорта в етикетирането на биопродуктите

автор:Дума

visibility 6250

Етикетите на биопродукти да включват информация какъв е произходът на сорта или посадъчния материал. За това призова евродепутатът от БСП Момчил Неков по време на обсъждане на регламента относно биопроизводството и етикетирането на биопродукти на заседание на Комисията за земеделие и развитие на селските райони в Европейския парламент, което се състоя в Брюксел. Неков, който е член на комисията заяви: "Имаме много качествени местни сортове, които са създадени и разработени тук. Смятам, че трябва да се въведе текст или емблема върху етикета на биопродукта, който да показва какъв е произходът на използвания посадъчен материал или сорт. Това ще бъде гарант за качество и ще спомогне за по-лесна идентификация на потребителите с дадените продукти. Тази стъпка ще бъде и стимул за нашите научни институти да продължат научната дейност в разработка на качествени европейски сортове." Момчил Неков направи това предложение след срещите си с представители на българските научни институти и на производители по време на земеделското изложение в Пловдив АГРА 2015 по-рано този месец. Българският домат такъв, какъвто го познаваме, както и редица други български сортове изчезват. Затова евродепутатът-социалист ще работи в посока промоциране на родните сортове. Относно регламента за биопроизводството Момчил Неков подчерта нуждата от гаранции, че проверките не трябва да бъдат занижавани, за да не пострада дълго граденият имидж на биопродуктите. Това е особено важен елемент в нововъведението "групово сертифициране", чиято цел е да се намали административната тежест върху новонавлизащите производители. Момчил Неков допълни, че "това е защитен механизъм както за останалите участници към този групов сертификат, така и за марката "био". Биоземеделието е един от приоритетите в работата на евродепутата от БСП Момчил Неков като член на Комисията по земеделие и развитие на селските райони в Европейския парламент.

Зимната ваканция у нас поскъпва с до 10 на сто

автор:Дума

visibility 2849

/ брой: 217

Пускат единен електронен билет в транспорта

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 217

Държавата печели от енергетика и военна промишленост

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Взехме нов заем за 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 2315

/ брой: 217

СС на ООН прие резолюция за Газа

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Проверки за глоби в Босна и Херцеговина

автор:Дума

visibility 2077

/ брой: 217

Мадуро е готов да се срещне с Тръмп

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 217

Армейски колапс грози Украйна

автор:Дума

visibility 2249

/ брой: 217

Сезон на добавките

автор:Аида Ованес

visibility 2557

/ брой: 217

Бойкот на заведенията

автор:Иван Бакалов

visibility 2405

/ брой: 217

Викане срещу празна обществена сграда

visibility 2132

/ брой: 217

Имаш ли спестени пари да ми услужиш?

автор:Аида Ованес

visibility 2354

/ брой: 217

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ