18 Ноември 2024понеделник05:08 ч.

По улиците на двойния морал

/ брой: 69

автор:Камелия Базова

visibility 1449

Камелия БАЗОВА


Заваляха искания за преименуване на български улици от украинското посолство и от родни евроатлантици. В Столичния общински съвет бе внесено предложение за преименуване на площада, през който минава руската посланичка за работа, на "Героите на Украйна".

Защо тогава улицата, на която се намира американското посолство, да не се преименува на "Децата на Югославия" - в памет на жертвите на "хуманните" бомбардировки на САЩ и НАТО със забранени касетъчни бомби с обеднен уран? Тогава бяха ранени и загинаха около 6000 сърби, между които 2000 деца. Защо в Европа не се преименуват улици на името на децата на Донбас - в памет на жертвите на геноцида от страна на нацистките украински групировки, убили за осем години около 15 хиляди руснаци, горили живи хора, между които и българи, изгорили български знамена, нарушавали правата на българи и руснаци, изнасилвали, удушвали бременни жени? И каква е тази демократична Украйна, която желае бързо влизане в ЕС и в която се извършва геноцид над рускоезично население, в която има нацистки групировки и в която се забраняват опозиционни партии и медии?

Да, скърбим за невинните украински граждани, жертви на тази ужасна война, която безспорно осъждаме, защото войната е антихуманно злодеяние. Но тези невинни украински жертви трябва да лежат на съвестта на украинските правителства, вършили геноцид в Донбас, снабдени с американско и западно оръжие и дошли на власт след 2014 г. с американска подкрепа в резултат на организирана от САЩ цветна революция. Тези невинни украински жертви трябва да лежат на съвестта на САЩ, които използват Украйна като трамплин за прокси войната си срещу Русия. Каква е тази странна логика на САЩ и ЕС да искат Путин да спре зловещата братоубийствена война и в същото време да въоръжават Украйна?

Защо няма улици на името на 50-те милиона жертви на западния тероризъм и неоколониализъм след Втората световна война? Защо няма улици, кръстени на Ирак, Либия, Виетнам и т.н.? Защо няма улица на имената на жертвите на американските инквизиции във военните бази в Гуантанамо? Защо няма улица на имената на жертвите на диктаторските режими, подкрепяни от САЩ? Да си спомним за военния преврат в Бразилия след убийството на Кенеди, когато с подкрепата на Вашингтон там дойде на власт жесток полицейски режим. Да си спомним за аналогичните случаи с Пиночет в Чили. Или за Аржентина. Това са все диктаторски латиноамерикански режими от близкото минало, дошли на власт с подкрепата на САЩ, в които господстват американски инвестиции и американски икономически и геополитически интереси. 

Тук някой може би ще възрази: "А улица на името на жертвите на империята на злото СССР?" Ще  цитирам Ноам Чомски - американски социален учен, който казва в книгата си "За западния тероризъм - от Хирошима до дроновете", че западната пропаганда е много усъвършенствана, изключително модерна и никой не може да й противостои. В академичните среди на Америка обаче е известно, че в сравнение с Латинска Америка, в епохата след смъртта на Сталин "Съветският съюз субсидира Източна Европа, така че накрая тя става по-богата от самата Русия и че съветската империя е единствената в историята, в която колониите са по-богати от центъра".

Българската национална памет се отрязва от учебниците ни. Геополитическата ни евроатлантическа политкоректност изтрива от миналото ни страници. Турското робство е било турско присъствие, нямало Баташко клане, Ботев и Левски са едва ли не терористи, а Хвърковатата чета е изхвръкнала съвсем от пособията на децата ни! На чия съвест ще тежат всички тези жертви и как ще се нарече улицата на нашето българско бъдеще?

В София се произвеждат 41% от БВП на страната

автор:Дума

visibility 1878

/ брой: 219

Потреблението на домакинствата ускори растежа

автор:Дума

visibility 1896

/ брой: 219

Експерт предлага по-нисък ДДС за рибата

автор:Дума

visibility 1933

/ брой: 219

Тръмп разговаря два часа с Байдън

автор:Дума

visibility 1989

/ брой: 219

Втора инстанция осъди експрезидент на Аржентина

автор:Дума

visibility 1872

/ брой: 219

Протест в Брюксел срещу крайнодесните

автор:Дума

visibility 2058

/ брой: 219

Пет години затвор грозят Марин Льо Пен

автор:Дума

visibility 1762

/ брой: 219

Медийният тероризъм

автор:Александър Симов

visibility 2027

/ брой: 219

Хронично бездействие

visibility 1980

/ брой: 219

"Символичната война" на съюзническите бомби

visibility 1943

/ брой: 219

Кой кой е в проектокабинета на Доналд Тръмп

автор:Дума

visibility 1818

/ брой: 219

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ