18 Ноември 2024понеделник08:43 ч.

Искам думата

Депутатите умуват, а цените лудуват

Каквото и правителство да имаме, най-важно за хората е да се спре спекулата

/ брой: 248

автор:Петра Ташева

visibility 2422

Петра ТАШЕВА


Повечето депутати трябва да са наясно, че няма как хората да ги ценят и уважават. Те какво искат? Да не работят по най-важното - овладяването на цените, които луднаха толкова нагоре, че вече са непоносими, а народът да ги почита, да им се доверява и едва ли не да им се възхищава. 

Как да стане това, като у нас цените на всичко хвръкнаха толкова нависоко, че ни причиняват само болести и огорчения. Всяко отиване в магазина е стрес, мъка и болка. 20 лева ти излиза само буца сирене. Ами хлябът, млякото, зеленчуците, плодовете, месото? Да не говорим за останалите разходи. Как човек да си плати парното, елекричеството, водата? Всичко стана голям проблем. А като се прибавят и лекарставата...

Изглежда за тях, нашите управленци, нищо не е проблем. Те са с високи възнаграждения от по няколко хиляди, а някои дори и с по няколко десетки хиляди. Техните заплати растат на всеки три месеца. Какво обаче да кажат тези, които са с минимални заплати, или възрастните с пенсиите?

Каквото и правителство да имаме, най-важното е да се спре спекулата! Крайно време е да имаме строги и справедливи закони за ценообразуването. Държавата е длъжна да се бори със спекулата. Жестоките цени се стоварват върху обикновените хора всеки миг. 

Може ли да се допуска жизнено най-важните стоки да са с непоносими цени? Намалиха ДДС на хляба, но цените му не паднаха. Същото е и с млечните продукти. Та какво остана достъпно? Нито цените на хляба, нито на сиренето, нито на зеленчуците, нито на плодовете се следят от органите на ценообразуването, от асоциациите на потребителите, от синдикатите... Хаос, голям хаос царува навсякъде и във всичко! Хората са толкова стресирани и отчаяни, че нямат сили даже и да протестират. Пък и какво ще стане, ако протестират? Нима някой ще се трогне, че е трудно за работещите да си напълнят хладилника?

Тридесет и три години у нас само се руши, краде се и се унищожава. Камък върху камък не остана. Унищожиха се успешни фабрики и заводи, сринаха се водещи промишлени отрасли, ликвидираха се предприятия, останаха без работа хиляди специалисти и трудещи се, разбиха се пазарите ни вътре и вън от страната.

Неузнаваема е някога уредената ни и красива страна. Пусти полета, руини от стари и печеливши стопанства. Безстопанствеността завладя нашите села, в които вече не се произвежда почти нищо. Милиони млади напуснаха държавата ни и се трудят в близки и далечни страни. Топим се! Изчезва всичко добро, красиво и полезно. 

А сме се запътили и за Шенген?! Първо да се погледнем колко сме останали и в какъв вид сме - бедни, неграмотни и жалки... Дотук ни докара тая зле проявена демокрация. Щото всичко зависи от това кой ни управлява. Докога ще имаме за ръководители хора, мразещи България и българите? Докога ще се краде? Докога? Кой ще каже: "Стига!Край на бедствието! Да дойдат на власт действените патриоти с грижа за народа и страната!" Ще изгрее ли най-после слънцето и над България?

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

В София се произвеждат 41% от БВП на страната

автор:Дума

visibility 1878

/ брой: 219

Потреблението на домакинствата ускори растежа

автор:Дума

visibility 1896

/ брой: 219

Експерт предлага по-нисък ДДС за рибата

автор:Дума

visibility 1933

/ брой: 219

Тръмп разговаря два часа с Байдън

автор:Дума

visibility 1989

/ брой: 219

Втора инстанция осъди експрезидент на Аржентина

автор:Дума

visibility 1872

/ брой: 219

Протест в Брюксел срещу крайнодесните

автор:Дума

visibility 2058

/ брой: 219

Пет години затвор грозят Марин Льо Пен

автор:Дума

visibility 1762

/ брой: 219

Медийният тероризъм

автор:Александър Симов

visibility 2027

/ брой: 219

Хронично бездействие

visibility 1980

/ брой: 219

"Символичната война" на съюзническите бомби

visibility 1943

/ брой: 219

Кой кой е в проектокабинета на Доналд Тръмп

автор:Дума

visibility 1818

/ брой: 219

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ