30 Октомври 2025четвъртък11:24 ч.

Хавиер Милей утрои броя на депутатите си

/ брой: 201

автор:Дума

visibility 6328

Партията на аржентинския президент Хавиер Милей спечели вота за частична промяна в състава на долната камара на парламента. Смята се, че партията му и подкрепящите я сили ще получат 101 места от общо 127 в долната парламентарна камара. Досега те имаха 37. В Сената досега блокът на Милей имаше 6 сенатори, а сега ще има 20 от общо 72.Това осигурява нужната подкрепа за законопроекти, с които държавният глава налага строгата финансова дисциплина. Над 40% са гласували за управляващите, а 31.6% - за опозицията.
"Най-трудното мина", увери Милей последователите си. И определи резултата от вота като повратна точка за страната, по пътя на реформите и да построи „Великата Аржентина“.
До момента резултатът от водените от президента политики е десетки хиляди съкратени държавни служители, замразени инфраструктурни проекти, ограничени разходи за здравеопазване, образование и пенсии. 
Доналд Тръмп заяви, че Милей е получил „голяма помощ“ от САЩ за победата си на частичните избори, след като администрацията му даде на аржентинеца спасителен пакет на стойност $40 милиарда.

С чувство на дълг и отговорност

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 203

Идва криза с боклука в „Изгрев“, „Слатина“ и „Подуяне“

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 203

Министърът на културата се оплака от уронен престиж

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 203

Трима са задържани в акция на ГДБОП в митницата в Русе

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 203

Етнически размирици в Словения и Черна гора

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 203

Радев: ЕС да разчита на саудитски газ

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 203

Бесарабските българи празнуват в Тараклия

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 203

Накратко

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 203

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 1

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 1

/ брой: 203

Пренареждане на глобалните отношения

автор:Искра Баева

visibility 1

/ брой: 203

Не сме предали Киселова, а спряхме нова криза

автор:Александър Симов

visibility 3

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ