Джокович гледа, Везенков губи
/ брой: 204
Олимпиакос с Александър Везенков загуби от гостуващия Монако с 87:92 в VII кръг на Евролигата по баскетбол. Срещата в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея на живо изгледа най-титулуваният тенисист в историята Новак Джокович. Отскоро великият сърбин живее в Атина заради конфликт със сръбския президент.
Българинът вкара 17 т. и хвана 6 борби, завършвайки втори по резултатност в тима си. Като топреализатор завърши Тайлър Дорси с 23 т., а с двуцифрен актив приключиха още Никола Милутинов с 14 т. и резервата Донта Хол с 11 т.
С най-голям принос за победата на "монегаските" беше Алфа Диало с 27 т. Бившият играч на Панатинайкос Майк Джеймс постигна "дабъл-дабъл" от 23 т. и 10 асистенции, а Ели Окобо добави 10 т. за успеха.
Олимпиакос вече е в серия от три поредни загуби срещу Монако. За последно двата тима се срещнаха на 1/2-финалите от Финалната четворка на Евролигата в края на май.
Сега и двата отбора са с по 4 победи и 3 загуби в най-авторитетния турнир в Европа.
