12 Септември 2024четвъртък02:49 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Внасяме двойно повече риба, отколкото добиваме у нас

/ брой: 145

автор:Дума

visibility 1206

Количеството на уловената у нас риба все повече намалява, за сметка на вноса, който се увеличава, съобщи Нова тв. България е на последно място в ЕС по консумация на риба в ЕС, въпреки, че всеки втори българин заявява, че слага риба на масата си поне веднъж седмично.
По данни на Министерство на земеделието и храните близо 90% от хората консумират риба поне веднъж месечно. С 10% по-малко са тези, които слагат риба на масата си по няколко пъти на месец, а малко над половината българи – дори всяка седмица.
Консумира се основно у дома, а годишното количеството е близо 8 килограма на човек. Това ни отрежда предпоследно в Европа, където консумират средно по 24 килограма на година. Рекордьор в това отношение е Португалия с 57 килограма годишна консумация на човек.
Данните за улов на риба у нас се променят често, но въпреки това тенденцията е за намаляване на улова. През миналата година той не достига и 7 000 тона. Това е със 17% повече от година по-рано, когато добитото количество е било най-малкото за последните 5 години. Тогава спадът е бил с близо 40% на годишна база. Улов от над 10 000 тона у нас за последно е регистриран през 2019 година, по казват данни на Агенцията по рибарство и аквакултури.
Регистрираният годишен улов у нас идва предимно от водите на Черно море. Почти половината от него е цаца, една трета са рапани, а първата тройка се допълва от сафрид, макар той да има значително по-малък дял.
Що се отнася до видовете риби, които вадим най-често от река Дунав, на първо място е шаранът.

България изпревари Полша в търговията с Китай

автор:Таня Глухчева

visibility 583

/ брой: 173

Искаме пари от резерва на ЕС заради сушата и пожарите

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 173

Шенген по въздух и вода удари визите за туристи

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 173

Спад в заводското производство за 19-и пореден месец

автор:Дума

visibility 509

/ брой: 173

Война на дронове между Русия и Украйна

автор:Дума

visibility 592

/ брой: 173

Германия върна граничния контрол

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 173

Висши военни в САЩ подкрепиха Харис

автор:Дума

visibility 594

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 1686

/ брой: 173

Левица към бъдещето

автор:Александър Симов

visibility 972

/ брой: 173

По пътя на просветата

автор:Барбара Пейчинова

visibility 882

/ брой: 173

Лоша диагноза

автор:Мая Йовановска

visibility 1328

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ