06 Декември 2025събота01:22 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Петя Цанкова: Даваме възможност на всеки млад човек да учи, независимо от доходите на родителите му

автор:Дума

visibility 4208

„Правим промени в Закона за висшето образование, с които даваме възможност на младите хора в България  да могат да се обучават, независимо какви са доходите на техните родители. Всеки млад човек има право да учи и да се развива и да бъде поставен на равен старт в една конкурентоспособна среда“. Това заяви в пленарна зала народният представител от ПГ на БСП – ОЛ Петя Цанкова. 

По думите ѝ БСП – ОЛ смята, че с окончателното приемане на промените в Закона за висшето образование се дава ясен знак към българското общество, че когато положим съвместни усилия и когато работим заедно, наистина можем да достигнем до реални и разумни резултати, касаещи живота и развитието на българските граждани. „Почти всички парламентарни групи положиха усилия и направиха своите предложения и на база на диалогичност в комисията по образование се достигна до консенсусни решения, които днес се надявам да приеме и пленарна зала“, заяви социалистът. 

Цанкова подчерта, че за БСП – ОЛ качественото и достъпно образование винаги е било и ще продължава да бъде приоритет.  Тя обясни, че левицата ясно осъзнава, че фундаментът на една силна, икономически развита и просперираща нация е именно образованието. 

„Удовлетворяваме и желанието на българските студенти да има предвидимост и устойчивост, особено за тези, които вече са започнали своето образование. Гарантираме, че през последващите им години на образование и обучение таксата за обучението няма да се увеличава с повече от 20%“, посочи още народният представител. 

Петя Цанкова заяви, че с промените за пореден път се подава ръка и на българския бизнес и се заявява, че българските институции и българският бизнес трябва да работят в синхрон, за да се запълни нишата на дефицитните специалности, които са така необходими за пазара на труда. 

„С промените се осигурява и възможност човек с висше образование държавна поръчка бакалавърска степен, да запише второ висше държавна поръчка ако е в професионално направление, което е приоритетно, още от следващата академична година“, заключи Цанкова. 

60% от свинското на пазара е българско

автор:Дума

visibility 1365

/ брой: 229

Освободената шефка на пътната безопасност стана зам.-министър

автор:Дума

visibility 1264

/ брой: 229

Валутните резерви на БНБ са намалели с 3,1%

автор:Дума

visibility 1300

/ брой: 229

За новите реактори в "Козлодуй" трябват още терени

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 229

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

автор:Дума

visibility 1414

/ брой: 229

65 000 семейства в Кипър ще получат коледни добавки

автор:Дума

visibility 1376

/ брой: 229

Си и Макрон обсъждат допълващи се ползи

автор:Дума

visibility 1492

/ брой: 229

Накратко

автор:Дума

visibility 1314

/ брой: 229

Какво след протестите

автор:Донка Михайлова

visibility 1366

/ брой: 229

Вън простаците от НС!

автор:Нешка Робева

visibility 1460

/ брой: 229

За БГеврозоната

visibility 1263

/ брой: 229

Поколенията и лъжите

автор:Александър Симов

visibility 1402

/ брой: 229

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ