06 Декември 2025събота02:48 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кирил Добрев посрещна министъра на младежта и спорта Иван Пешев и депутати в Благоевградско

автор:Дума

visibility 5801

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев, председателят на Комисията по въпросите на младежта Габриел Вълков и народният представител Атанас Атанасов посетиха Благоевградска област по покана на народният представител от БСП-Обединена левица Кирил Добрев. Основният акцент на посещението беше поставен върху инвестиции в младежките дейности, спортната инфраструктура и подкрепата за образователните институции.

Обиколката започна в община Кресна, където министър Пешев и делегацията се срещнаха с кмета Николай Георгиев. Основна тема на разговора беше обновяването на градския стадион и подкрепата за местния футболен клуб „Перун 1978“. Целта – подобряване на условията за тренировки и създаване на среда, която да насърчава спорта сред подрастващите.

При среща с представители на спортни клубове по борба, бойни спортове и футбол в Петрич, стана ясно, че Министерството на младежта и спорта подготвя нова Национална стратегия за развитие на физическата активност, физическото възпитание, спорта и спортно-туристическата дейност за следващите 12 години. "Целта е да се стимулира масовият спорт, да се подобри инфраструктурата и достъпа до спортни съоръжения, както и да се насърчи участието на всички възрастови групи в активен начин на живот", каза Пешев.

Следващото място, което посетиха беше село Катунци, където ги посрещнаха и общинските съветници от БСП в Сандански Леонид Петканин и Никола Далев. "20 са учениците в ОУ "Христо Ботев", с. Катунци и разполагат с 20 класни стаи. Това е поредното българско училище, което се изправя пред една от най-болезнените кризи – демографската. Празните класни стаи са огледало на обезлюдяването, на липсата на политика за устойчиво развитие на регионите, на забравените деца и семейства в селата. Места, в които БСП винаги е имала традиционно силни позиции, но в последните години отстъства.", каза след среща с ръководството на учебното заведение Кирил Добрев. Заедно с министъра на младежта и спорта посетиха стадиона на селото, където се запознаха с най-неотложните дейности, които трябва да се случат, за да могат жителите на селото и местния отбор да го ползват.

Министърът и народният представител Кирил Добрев проведоха и работна среща с кмета на община Сандански - Атанас Стоянов, на която бяха обсъдени приоритетите за развитие на местния спорт, както и възможностите за съвместни проекти, които да насърчат активния начин на живот и спорта сред децата и младежите в региона. Министър Пешев подчерта важността на инвестициите в спорта на местно ниво и ангажимента на министерството да съдейства за реализацията на ключови инициативи в тази насока.

60% от свинското на пазара е българско

автор:Дума

visibility 1365

/ брой: 229

Освободената шефка на пътната безопасност стана зам.-министър

автор:Дума

visibility 1264

/ брой: 229

Валутните резерви на БНБ са намалели с 3,1%

автор:Дума

visibility 1300

/ брой: 229

За новите реактори в "Козлодуй" трябват още терени

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 229

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

автор:Дума

visibility 1414

/ брой: 229

65 000 семейства в Кипър ще получат коледни добавки

автор:Дума

visibility 1376

/ брой: 229

Си и Макрон обсъждат допълващи се ползи

автор:Дума

visibility 1492

/ брой: 229

Накратко

автор:Дума

visibility 1314

/ брой: 229

Какво след протестите

автор:Донка Михайлова

visibility 1366

/ брой: 229

Вън простаците от НС!

автор:Нешка Робева

visibility 1460

/ брой: 229

За БГеврозоната

visibility 1263

/ брой: 229

Поколенията и лъжите

автор:Александър Симов

visibility 1402

/ брой: 229

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ