Камала Харис ще направи света по-нестабилен
/ брой: 201
Няма причина да вярваме, че геополитическите проблеми, избухващи сега при управлението на екипа Байдън - Харис, ще бъдат решени от администрация на Харис - Уолц. Гласуване за Харис води не само до по-високи цени на бензина и хранителните стоки, отворена граница и изключително високи лихви по ипотечните кредити. Това е гласуване за по-опасна глобална среда за сигурност
Шон ФЛИЙТУУД*
Новооткритата опорна точка на Камала Харис е, че Доналд Тръмп е твърде „нестабилен и нестабилен“, за да ръководи Съединените щати у дома и в чужбина. Въпреки че са смешни, при това идващи от партия, прикриваща от години умствения упадък на Джо Байдън, забележките на Харис са още по-абсурдни, като се има предвид колко „нестабилен и нестабилен“ е станал светът при администрацията на Байдън - Харис.
Пример: Тайванският проток, където комунистически Китай започна еднодневни военни учения с рекордните 153 военни самолета, симулиращи блокада на островната държава. Операцията дойде след реч на тайванския президент на националния празник на острова. В своите забележки президентът отбеляза, че правителствата на Тайван и Китай „не са подчинени едно на друго“ и че последното „няма право да представлява Тайван“.
Чрез комбинация от ужасяващо взети решения и чиста слабост, Байдън и Харис, както и тяхната весела група глупаци, обърнаха външната политика на САЩ с главата надолу. Америка вече нито се уважава, нито респектира най-големите си противници. Увеличаващите се конфликти, организирани от тези сили, са допълнително доказателство за това.
Четири години хаос
Докато демократите загърбваха болните умствени способности на Байдън, образът на САЩ без лидери, контролирани от некомпетентни бюрократи, даде своите резултати. В почти всяко кътче на света най-големите противници на Америка се възползваха от нашата злощастна ситуация, за да прокарват собствените си интереси.
В допълнение към увеличаващата се военна активност около Тайван, Китай засили агресията си към съюзниците на САЩ в Индо-Тихоокеанския регион, откакто Байдън и Харис поеха поста.
Комунистическата нация разшири операциите на бреговата си охрана в Южнокитайско море, атакувайки филипински кораби и утвърждавайки териториалното си господство над спорния регион. Пекин разположи военни сили и в японското морско и въздушно пространство, докато китайски риболовни кораби бяха заловени да
нарушават морската акватория на Южна Корея
Малко по на север „Човекът-ракета“ отмени мирните преговори между Северна и Южна Корея и засили отношенията си с руския президент. За ужас на Сеул, Пхенян си позволи да увеличи изпитанията на балистични ракети и да разшири ядрения си арсенал.
Междувременно ангажираната в Украйна Русия разшири двустранните връзки с Китай, опитвайки се да въведе „многополюсен световен ред“, лишен от лидерството на САЩ.
И кой би могъл да забрави Близкия изток, който бе в относителен мир при администрацията на Тръмп, а сега е на прага на регионална война между Израел и Иран?
Какво мисли Камала?
В конфликта между Тел Авив и Техеран тя се опита да изиграе двете страни, като редовно казва, че подкрепя „способността на Израел да се защитава“, а в същото време се грижи за левичарите, подкрепящи "Хамас", нечестно изобразявайки офанзивата на еврейската държава в Газа.
Тези позиции са подобни, ако не и идентични с тезите, които администрацията на Байдън - Харис практикува и проповядва през последните четири години. Ето докъде ни доведе това:
На Харис й липсват уменията и способностите, за да ръководи Съединените щати. Подобно на нейния залитащ шеф, тя е слаб и неефективен политик, чиято външна политика ще бъде оркестрирана от същите марксистки идеолози, оглавяващи настоящата администрация.
Няма причина да вярваме, че геополитическите проблеми, избухващи сега при Байдън - Харис, ще бъдат решени от администрация на Харис - Уолц. Ако не друго, вероятно бързо ще се влошат.
Гласуване за Харис този ноември води не само до по-високи цени на бензина и хранителните стоки, отворена граница и изключително високи лихви по ипотечните кредити. Това е гласуване за по-опасна глобална среда за сигурност, която застрашава живота на американските военнослужещи, дава сила на нашите противници и излага нацията и съюзниците ни на ненужен риск.
Тази страна не може да си позволи още четири години външна политика на демократите. И точно това ще получим с президент Камала Харис.
* Автор във „Федералистът“ и други американски издания, възпитаник на университета „Мери“ във Вашингтон