14 Юли 2024неделя06:45 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Заплашва ни дефицит по текущата и валутната сметка

Антикризисните мерки не се изпълняват, твърдят работодателите

/ брой: 144

автор:Дума

visibility 1079

Опасностите пред българската иконимика са свързани освен с дефицита по текущата сметка и с дефицита по валутната, защото липсата на преки чуждестранни инвестиции поставя в опасност натрупванията, които има България във валутния резерв. Това посочи на срещата си с президента Георги Първанов и повтори пред журналисти председателят на Българската стопанска камарата Божидар Данев. Държавният глава вчера проведе серия от срещи с председателите на БСК, БТТП и Съюза на индустриалния капитал - Божидар Данев, Цветан Симеонов и Васил Велев, както и с представители на ръководствата на тези организации във връзка с подготвяната по негова инициатива дискусия "Заетост в условията на криза и предизвикатествата на новия растеж".
Много от антикризисните мерки са приети в разходната част на бюджета и не се изпълняват мерките в приходната част, подчертаха още представителите на Българската стопанска камара. Те отбелязаха, че в България има трайни деформации, които непрекъснато покачват цената на икономическата криза. За пример бе посочено взривното развитие на търговията с недвижими имоти, строителството и финансовото посредничество и навлизането на спекулативен капитал, както и погрешно водената енергийна политика в страната, в резултат на което е развито силно енергоемко стопанство в производството и в бита.
Като друг сериозен проблем от БСК отбелязват ръста на междуфирмените задължения, свързан с ръста на безработицата, с фалити на фирми, блокиране на икономическата активност.
Според  оценката на БСК има леко възстановяване в отрасъл промишленост, но без строителството. Положителни данни имало за ръста на износа и на поръчките, но общо взето, цялата икономика продължава да потъва, твърди Данев. Той коментира, че опасността от развитието на икономическата криза не е избегната.

Обявяват кандидат-купувачите на "Виваком"

автор:Дума

visibility 1179

/ брой: 131

Плащаме до 10 лв. за чадър на морето

автор:Дума

visibility 1098

/ брой: 131

НАТО пуска военен коридор през България

автор:Дума

visibility 1276

/ брой: 131

Левицата във Франция търси премиер

автор:Дума

visibility 1142

/ брой: 131

Фантазии и шамани

автор:Александър Симов

visibility 1273

/ брой: 131

Райски намерения по пътя към ада

автор:Деси Велева

visibility 1282

/ брой: 131

В очакване на Конституционния съд

visibility 1173

/ брой: 131

Датата - 12.07.2024 г.

автор:Дума

visibility 1189

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ