11 Ноември 2024понеделник19:12 ч.

ВРЕМЕТО:

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри.

МОН договорило една четвърт от парите в "своята" европрограма

/ брой: 278

автор:Дума

visibility 7420

През 2016 г. са започнали процедури за предоставяне на безвъзмездна помощ за общо 413 млн. лв. по Оперативна програма "Образование и наука за интелигентен растеж". А са договорени близо 316 млн. лв., което е една четвърт от ресурса на програмата, обяви вчера министърът в оставка Меглена Кунева.
До 23 януари 2017 г. се подават проектите за нови центрове за върхова наука и за компетентност, за които има 350 млн. лв., а миналата седмица бяха отворени четирите оферти за международен оценител за тях.
В тематиката "Образование и учене през целия живот" (общо 504,6 млн. лв.) се включиха 97,6% от училищата: 2318 от 2365 училища, а към 28 ноември 2016 г. записалите се в допълнителни извънкласни дейности деца са близо 313 000, обяви Кунева. В "Твоят час" пък проектите имат връзка с подобряването на функционалната грамотност на учениците и към реализацията им в бъдеще. Сега стартира и "Ученически практики". Има и друг проект, свързан с младежката заетост чрез студентски стипендии и студентски практики.
През 2017 г. ще бъдат обявени процедури общо за 274 млн. лв., съобщи зам.-министър Красимир Киряков. Ще започне кандидатстването за регионални научни центрове (110 млн. лв.), ще може да се финансират проекти за нови научни центрове в страната, изградени от институти и вузове, във всеки от шестте района за планиране, каза зам.-министърът. Това е възможност местните научни институции и висши училища да изградят регионален капацитет за изпълнение на Иновационната стратегия за интелигентна специализация. Отделно за 2017 г. са планирани и 58 млн. лв. за изграждане на нови или модернизиране на съществуващи уникални научни инфраструктури.
За подобряване на връзката между образование и бизнес догодина ще бъдат отворени две операции на обща стойност 4 млн. лв. Процедурата "Да работим в България" цели осигуряване на по-качествено и ефикасно образование по необходими за пазара на труда професии и специалности. Втората операция - "Адаптиране на системите за средно професионално и висше образование спрямо изискванията на пазара на труда" - предвижда актуализиране на академичните и учебните програми в съответствие с изискванията на бизнеса във водещи икономически сектори на българската икономика. Други пет процедури ще са за 100 млн. лв. за образователна среда, насърчаваща потенциала на всеки ученик за личностно развитие и за успешна реализация и социализация. Проектите ще са и за деца от етническите и от други уязвими групи.

Качеството на водата се влошава

автор:Дума

visibility 568

/ брой: 215

Русия обединява най-големите си петролни компании

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 215

Рекорден интерес към търг на "Булгаргаз"

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 215

Държавата иска повече права върху "ЛУКойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 797

/ брой: 215

1500 са руските загуби на ден в Украйна

автор:Дума

visibility 742

/ брой: 215

СИРИЗА се разцепи

автор:Дума

visibility 631

/ брой: 215

Арестуваха турски журналист за огласена новина

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 215

Накратко

автор:Дума

visibility 727

/ брой: 215

Ако няма разум

автор:Ина Михайлова

visibility 943

/ брой: 215

Задънена улица

автор:Таня Глухчева

visibility 494

/ брой: 215

Равносметката на 35-те години преход

автор:Искра Баева

visibility 556

/ брой: 215

Ще бръкне ли 51-вото НС в кутията на Пандора

visibility 486

/ брой: 215

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ