29 Юли 2024понеделник19:02 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Генът на Путин

/ брой: 239

автор:Юри Михалков

visibility 8865

Стоическият ген на путиновия род е на път да се прехвърли и върху историческата съдба на Русия. На 8 декември Владимир Путин обяви решението си да се кандидатира отново за президент, което едва ли бе изненада. Това решение бе заложено още на 1 юли 2020 г., когато в Русия приключи неколкодневният референдум за конституционните промени. Част от тях анулираха предишните президентски мандати на Путин и той получи конституционното право на още чифт президентски мандати за по 6 години. Първият започва от догодина, а вторият през 2030 г. Така Путин може да управлява чак до 2036 година.
Единствената неизвестност след 2020 г. бе дали някоя болест няма да му попречи да обяви решението си от 8 декември 2023-а. Но и тук нещата до голяма степен бяха сякаш предопределени - руският лидер просто е с корав семеен ген. През септември 1941 г. баща му се крие в блато от преследващата го хитлеристка част, която заради предателство разбива партизанския отряд от 28 души и той е един от само четиримата оцелели. Лежи няколко часа във вече студените води на блатото, дишайки със сламка от тръстика, дори е чувал стъпките на окупатора и лая на кучетата от брега, които накрая заглъхнали. Да оцелееш в такива условия е свръхчовешко усилие дори за руските стандарти на издръжливост - по онова време септември в северна Русия е като ноември у нас. Впрочем Владимир Путин-старши си е нормален човек, раняван е в левия крак по време на война и синът му ще разкрие вече след кончината на бащата, че болката или войната, го е мъчила до сетните му дни на 88-годишна възраст.
Не по-малко покъртителна е участта на майка му в блокадния Ленинград. След лечението на ранения крак баща му на патерици се връща у дома. А от входа на кооперацията изнасят на носилки трупове и сред тях той вижда жена си. Вижда, че тя още диша, макар едвам-едвам. Казва това на полугладните и изтощени санитари, а те с прагматичния цинизъм на апокалиптичната реалност му отвърнали, че по пътя нямало да издържи. Владимир се нахвърлил срещу тях, барабар с патериците, тогава санитарите я върнали, но го предупредили да не ги търси и сам да си я кара на гробищата. Явно и Мария Путина е имала богатирски запас от сърдечен пулс, който й бе отредил цели 87 години живот.
Всъщност Путин едва ли щеше да се появи на бял свят, ако не бяха починали двамата му братя преди и по време на войната. Още преди да се роди, му било писано да спаси семейството си от осиротяване, а страната си от грабеж.
Бившият съветник в Пентагона при Тръмп полковник Дъглас Макгрегър бе казал по-рано тази година, че залогът на украинската война на Запада срещу Русия са нейните богатства за трилиони долари, някои ги изчисляват на минимум 13 трилиона. Това обаче е залогът на цялостната хибридна война срещу Русия след съветския разпад. Страната на собствен гръб разбра, че със смяната на лидерите през 5-10 години трудно би оцеляла. Затова се самоимунизира със серия от мерки. Първата такава мярка бе удължаването на президентският мандат до 6 години (от 2012), а втората бе с конституционните промени от 2020 г. Да, Путин управлява Русия вече 20 години, може да го прави още 16. Западът обаче истерясва не толкова от това управленско дълголетие, не толкова и защото вече губи войната в Украйна, а защото този лидер със своето геополитическо дълголетие му пречи да извърши сатанинския си грабеж.

Състоянието на "Мини Марица-изток" се влошава

автор:Дума

visibility 856

/ брой: 142

Помощи за бизнеса, ако токът поскъпне над 180 лв/МВтч.

автор:Дума

visibility 792

/ брой: 142

Депутатите искат да влезем в еврозоната от юли догодина

автор:Дума

visibility 778

/ брой: 142

Лозари и винари излизат на протест

автор:Дума

visibility 765

/ брой: 142

Киев проси ток от Словакия, на която спря руски нефт

автор:Дума

visibility 817

/ брой: 142

Ултралеви виновни за жп саботажа във Франция?

автор:Дума

visibility 789

/ брой: 142

Китай с литературен кът в Националната библиотека

автор:Таня Глухчева

visibility 748

/ брой: 142

Накратко

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 142

Обръщение към българския народ*

visibility 793

/ брой: 142

Жалко за олимпизма

автор:Боян Бойчев

visibility 752

/ брой: 142

Горе главата – заедно няма кой да ни спре!

visibility 748

/ брой: 142

Българският сателитен синдром и Украйна

автор:Искра Баева

visibility 793

/ брой: 142

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ