05 Ноември 2025сряда13:25 ч.

Националният борд по водите има своя уебстраница, която осигурява публичност и прозрачност

автор:Дума

visibility 22417

С цел осигуряване на публичност и прозрачност в дейността на Националния борд по водите е разработена уебстраница на борда. Тя бе представена от заместник министър-председателя и председател на борда Атанас Зафиров по време на второто редовно заседание на борда, състояло се днес. 

Интернет страницата е с адрес  https://nbv.government.bg/ и е разработена от експертите в борда изцяло на доброволни начала. Уебстраницата ще предоставя информация за проведените заседания, приетите решения, заповеди и актуални новини. 

Вицепремиерът Зафиров посочи, че докладът до Народното събрание за извършеното от Борда до момента, е внесен в деловодството на парламента още на 2 октомври 2025 г.

Председателят на борда Атанас Зафиров предложи да бъде разгледана информацията за общините, на чиято територия към момента е констатирано нарушение на водоподаването. 

По темата докладва заместник министърът на регионалното развитие и благоустройството Веселина Терзийска и Ирена Георгиева, изпълнителен директор на УС на „ВиК Холдинг“.  

Според представените данни засегнати от воден режим в страната са 271 населени места, от които 13 града и 258 села в 75 общини и 23 области на страната. Общо засегнати от воден режим са 160 811 граждани. 

Сред основните причини за режима бяха посочени намаленият дебит на водоизточниците вследствие на климатичните промени, компрометираната вътрешна водопроводна мрежа и нерегламентираното използване на вода. Данните са актуални към 8 октомври 2025 г.

3,2% дефицит в Бюджет 2026

автор:Дума

visibility 268

/ брой: 207

БВП на България е нараснал с 600% за 20 години

автор:Дума

visibility 238

/ брой: 207

Променят правилата за регистрация по ДДС

автор:Дума

visibility 240

/ брой: 207

Печалбата на банките стигна 2,8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 207

Социалист е фаворит за кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 207

Латвия пак подхваща Истанбулската конвенция

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 207

Китай и Русия засилват двустранните отношения

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 207

Киев ще продава оръжия в Берлин и Копенхаген

автор:Дума

visibility 231

/ брой: 207

Тъмната кула на прехода

автор:Александър Симов

visibility 238

/ брой: 207

Когато си знаеш интереса

автор:Таня Глухчева

visibility 227

/ брой: 207

Вдигането на осигурителните вноски е безалтернативно

visibility 239

/ брой: 207

Старите коли - аут от центъра на София

visibility 258

/ брой: 207

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ