13 Септември 2024петък06:51 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Склад за мат'риала

/ брой: 166

автор:Искра Милева

visibility 784

Според всеобщото разбиране държавната хазна е термин, с който се обозначава държавното съкровище - паричните средства, събрани от данъци, мита, акцизи и други, с които държавата разполага за различни цели. Та според логиката на това определение всеки българин си плаща нужните такси, налози и т. н. И срещу това очаква да получи от държавата съответната услуга.
Да, ама не! Друга е логиката на управниците ни. Оказва се, че на близо 30 000 души, живеещи в Студентския град в столицата, ще се наложи да плащат шест пъти по-висока такса смет. Няма лошо, ако наистина районът е развит, блести от чистота.  И в крайна сметка не става дума за студенти. Защото номерът наистина е мишкарски. Първо, защото се оказва, че студентските общежития от тази година се водят "нежилищни имоти на предприятия". Второ, защото с поредните поправки в поредния закон образователните и научните институции бяха принудени сами да плащат таксата. И, трето, но не маловажно - такса смет се плаща на кубатура, а не на човек.
Е, наистина е хитро. Но и нагло. Стига само да се пресметне кубатурата само на една зала в Софийския университет, да речем. Нагло е точно студентски общежития да се водят нещо като складове. Нагло е да мислиш за студентите като за касичка. Защото има и по-умни от управниците на София, които не карат университетите да плащат таксата. Да, и там ще останат студентите.
А може би има и нещо друго? Може би отново отсяват добрия от лошия материал. И то по доста елементарна логика. Защото се оказва, че тази, нашата си държава съществува не за да обслужва, а за да граби. Докато накрая изчезне!

Жълт код за интензивни валежи с гръмотевици в петък

автор:Дума

visibility 86

България е най-бедната страна в ЕС, а с най-скъпата храна

автор:Дума

visibility 491

/ брой: 174

БАБХ проверява спешно столове и бюфети в училищата

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 174

Търговският дефицит расте с близо една трета към края

автор:Дума

visibility 435

/ брой: 174

Производството на ток у нас намалява

автор:Дума

visibility 537

/ брой: 174

Скопие ще преговаря, но като член на ЕС

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 174

Няма нужда от търговска война

автор:Дума

visibility 610

/ брой: 174

Лондон свива помощите за горива през зимата

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 1707

/ брой: 174

Комедиантът

автор:Александър Симов

visibility 1505

/ брой: 174

Геноцид

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1776

/ брой: 174

Има ли шанс Харис?

автор:Таня Глухчева

visibility 1135

/ брой: 174

Съдебната реформа – абсолютно безпредметен израз

visibility 487

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ