05 Юли 2024петък16:13 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

С пръст в устата

/ брой: 187

автор:Светла Василева

visibility 3352

Отстрани и с пръст в устата. В това положение са държавата и институциите й в момента, докато чешката ЧЕЗ продава активите си у нас. Собственикът на най-голямото електроразпределително и електроснабдително дружество публично обяви преди месеци, че се разделя с бизнеса си в страната, но това не впечатли българската държава в лицето на премиера и ресорния министър, които се държат като ощипани госпожици. Все едно не ги засяга. А не е така. Засяга ги, както засяга всеки българин. Защото никак не е все едно кой ще се разпорежда с критичната енергийна инфраструктура, как ще го прави, има ли опит или тепърва ще го трупа на гърба на абонатите. Да не говорим какви вреди може да нанесе злонамерен купувач. ЧЕЗ притежават електроенергийната инфраструктура в Северозападна България. Стратегическите обекти на тази територия, сред които АЕЦ, сгради на министерства, парламент и прочие, са знак, че смяната на собствеността е от значение и с последствия за националната сигурност. Неслучайно преди половин година Корнелия Нинова заяви, че ако стане премиер, българската държава ще се включи в изкупуването на активите на ЧЕЗ. И не само на тях, а и на ЕВН, и на "Енерго Про", ако решат да ги продават. Само че сега управляват ГЕРБ и видно тях ги вълнуват други неща, сред които не е националната сигурност.
Миналия понеделник Теменужка Петкова заяви, че процедурата по продажбата е спряна. В петък чешки медии я опровергаха, като съобщиха, че има оферта, удовлетворяваща исканията на ЧЕЗ. Кабинетът се прави на разсеян, но има въпроси, които висят страховито в пространството. Защо ЧЕЗ се отказва от сигурни милиардни приходи? Защо изоставя милиони абонати? Нали сме остров на стабилността и рай за инвеститорите? Или не сме...

Туризмът отрязан от парите на ПВУ

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 126

Ускоряват ликвидацията на фирми

автор:Дума

visibility 330

/ брой: 126

Байдън притиснат да се оттегли

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 126

Си Дзинпин е срещу „външното вмешателство“

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 126

Британците гласуваха за парламент

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 126

Германски генерал предлага казарма за жените

автор:Дума

visibility 329

/ брой: 126

Бетонофрения

автор:Ина Михайлова

visibility 583

/ брой: 126

Аптеката, без която не можем

автор:Аида Паникян

visibility 368

/ брой: 126

Сбърканата оптика

автор:Първан Симеонов

visibility 355

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ