21 Март 2025петък19:16 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Наши депутати не уважиха обсъждане в Комисията по вътрешни работи в ЕП

Липсата на българско участие донякъде бе компенсирана от румънските депутати, които повдигнаха въпроса за Шенген и за двойните стандарти по отношение на Румъния

автор:Дума

visibility 13952

Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи на ЕП организира съвместна дискусия с депутати от националните парламенти по темата на т.нар. "Интелигентни граници". Системата ще събира подробни лични и биометрични данни от гражданите на трети страни, които влизат на територията на ЕС. Очаква се тя да улесни тяхното преминаване и така да бъдат значително разтоварени граничните ГКПП-та от километричните опашки, които ги задръстват в началото и в края на всеки отпускарски сезон, като в същото време се гарантира високо ниво на контрол на преминаващите пътници. Мнозина обаче изразяват съмнения доколко "Интелигентни граници" ще се окаже надеждна и работеща програма, чиито данни не могат да бъдат манипулирани или да не бъде злоупотребено с тях. На заседанието присъстваха ресорният комисар Димитрис Аврамопулос и Съветът на ЕС, председателстван в момента от Латвия. За съжаление, българското Народно събрание не сметна за нужно да изпрати български депутати, които да защитят националния интерес. Така председателстващата заседанието Илияна Йотова се оказа в деликатната ситуация да се намира в зала с 39 депутата от 20 страни и нито един от тях не бе българин. Ако предложението бъде прието, това ще доведе до значителна промяна на Шенгенското законодателство, което е от особено значение за България, стремяща се от години да се присъедини към зоната за свободно движение на граждани. Липсата на българско участие донякъде бе компенсирана от румънските депутати, които повдигнаха въпроса за Шенген и за двойните стандарти по отношение на Румъния. Те добавиха, че страната им трябва да се оценява по обективни, а не по политически мотивирани критерии и че страната им е доказала готовност да стане член на Шенгенското пространство.

Тръмп поиска украинските АЕЦ

автор:Дума

visibility 1101

/ брой: 53

ЕС поддържа подхода за "мир чрез сила"

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 53

Ранените от Кочани са извън опасност

автор:Дума

visibility 1066

/ брой: 53

Хутите взеха на мушка американска част

автор:Дума

visibility 993

/ брой: 53

Кървавият огън на войната

автор:Александър Симов

visibility 1073

/ брой: 53

Намалете децибелите

автор:Мая Йовановска

visibility 1068

/ брой: 53

България в капана на средните доходи

автор:Димитър Събев

visibility 1092

/ брой: 53

Българска следа в досието „Кенеди“

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 53

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ