06 Февруари 2025четвъртък08:13 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Позиция на делегацията на българските социалисти в ЕП относно събитията в ТВ7

автор:Дума

visibility 8478

Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент изразява своята пълна подкрепа и солидарност с журналистите от ТВ7. Има цивилизован подход за уреждане на търговски спорове и начина, по който беше постъпено с медията и работещите в нея, е скандален и надминава всичко, което сме виждали до момента. Върховенството на закона трябва да се спазва, но искаме България да бъде европейска, а не полицейска държава. За съжаление, досега сме наблюдавали и други опити за намеса в работата на журналисти, а всяко управление на г-н Борисов се превръща в печален синоним за потъпкване на медиите. България трайно заема една от последните позиции сред европейските страни в класацията за свобода на медиите. Подлагането на репортери на натиск и сплашване са прийоми, които обричат свободата на словото. Медийният плурализъм и свобода на изразяване на мнение и получаване на информация са в основата на демократичните традиции в Европа и са заложени в основните й правни текстове. Правителството на Република България отправя сигнал към несъгласните с неговата политика журналисти и предупреждава какво може да се случи с тях, ако продължават с критичния тон към властта. Няма как иначе да си обясним шокиращите кадри на полицаи, които нахлуват в студио в пряк ефир - напълно безпрецедентен случай в ЕС. В тази ситуация българските депутати социалисти в Европейския парламент продължаваме да настояваме за солидарност. Днес от нея се нуждаят журналистите от ТВ7, утре други ще бъдат в същото положение. Ние отказваме да приемем случилото се за нормално, защото нашето общество не трябва да остава безразлично към опитите за ограничаване на свободата на медиите. Крайният потърпевш от всичко това сме ние, българските граждани, и не можем да оставаме безучастни свидетели.

Данъците няма да се променят през тази година

автор:Дума

visibility 2422

/ брой: 23

Очакват пик в цените на храните през март

автор:Дума

visibility 2391

/ брой: 23

"Газпром" закрива бензиностанциите си у нас

автор:Дума

visibility 2475

/ брой: 23

Фокусите свършиха, трябва да се стягат коланите

автор:Дума

visibility 2457

/ брой: 23

Отложиха митата за Мексико и Канада

автор:Дума

visibility 2434

/ брой: 23

Санторини се тресе, над 6000 евакуирани

автор:Дума

visibility 2298

/ брой: 23

Салвадор приема от САЩ "опасни престъпници"

автор:Дума

visibility 2214

/ брой: 23

Тръмп поиска украинските редки метали

автор:Дума

visibility 2414

/ брой: 23

Синдромът на лакея

автор:Александър Симов

visibility 2457

/ брой: 23

Трябва нов рестарт

/ брой: 23

Чак сега го осъзнават

visibility 2449

/ брой: 23

МОЯТ ПЛАН: ЗА СИЛНА БСП! ЗАЕДНО!

автор:Дума

visibility 2480

/ брой: 23

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ