13 Септември 2024петък00:43 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Формалдехид и рози

/ брой: 13

автор:Нора Стоичкова

visibility 926

Нора СТОИЧКОВА


Формалдехид и рози. Представяте ли си по-абсурдна комбинация? Но РИОСВ, здравното министерство и собствениците на завода за ПДЧ край с. Долно Сахране, което се намира в центъра на района с развито розопроизводство, сериозно си я представят. Никой от контролните органи не обръща внимание на протестите на хората, върху чиито глави ще се сипят отрови. 

Производството на формалдехид е съпътствано с опасни емисии, които ще замърсяват сериозно почвите, водите, природата. Предвижда се собствениците да направят завода на метри от къщите в селата. Застрашени са насажденията с рози и качеството на розовото масло - националната марка на България. Нищо, че наблизо е и язовир "Копринка", от който се пие и полива.

Добре, че съвестните кметове на Долно и Горно Сахране и хората поискаха и получиха подкрепа за протеста си от БСП, за да се разбере и в държавата, че за пореден път ставаме заложник на частни апетити с отровни производства. За които контролните органи нехаят, защото било чужда инвестиция. Като е чужда инвестиция, хайде да си изтровим децата.

Крайно време е да решим какви чужди инвестиции искаме. И да поставим животът, здравето и чистата околна среда като най-пръв критерий, преди да посягаме към чуждите пари. Защото те могат да купят комфорт, но не и здраве. Не и чиста природа, която ще донесе повече ползи и приходи.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Жълт код за интензивни валежи с гръмотевици в петък

автор:Дума

visibility 86

България е най-бедната страна в ЕС, а с най-скъпата храна

автор:Дума

visibility 491

/ брой: 174

БАБХ проверява спешно столове и бюфети в училищата

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 174

Търговският дефицит расте с близо една трета към края

автор:Дума

visibility 435

/ брой: 174

Производството на ток у нас намалява

автор:Дума

visibility 537

/ брой: 174

Скопие ще преговаря, но като член на ЕС

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 174

Няма нужда от търговска война

автор:Дума

visibility 610

/ брой: 174

Лондон свива помощите за горива през зимата

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 1707

/ брой: 174

Комедиантът

автор:Александър Симов

visibility 1505

/ брой: 174

Геноцид

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1776

/ брой: 174

Има ли шанс Харис?

автор:Таня Глухчева

visibility 1135

/ брой: 174

Съдебната реформа – абсолютно безпредметен израз

visibility 487

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ