23 Юли 2024вторник15:19 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Долу ръцете от децата!

/ брой: 170

автор:Милена Николова

visibility 2871

Тези дни излезе заглавие на статийка в столичен вестник, в която се пита дали "вашият тийнейджър" работи през лятото. В четивото надълго се обяснява колко е добре да се наемат тийнейджъри 15-16-годишни във фирми, страдащи от недостиг на работна ръка. Авторът, някакъв икономист, без никакви угризения призовава "дупките" на работодателите да се запълнят с деца по смисъла на ООН. Същият "писател" се опитва да убеждава, че едва ли не трудът ще направи децата още по-добри. Трогателно до сълзи!
Ако не познавахме до болка българския бизнес и неговите апологети може би щяхме да повярваме. Интересното е, че продължават да не обвързват недостига на работна ръка с ниските заплати, които предлагат, и лошите условия на труд. Затова нямат работна ръка. Чрез ниски заплати бизнесът може да наема само нискоквалифицирани работници - там е заровено кучето. Квалифицираните избират да продават силата си извън родината или при добри пазарни условия у нас. След мързеливите родители дойде ред и на лентяите деца. Затова днес за тях е написаното.
Преди доста години в Народното събрание Анастасия Мозер внесе закон да се легитимира наемането на деца от 10-годишна възраст. Аргументите й бяха също сълзливи - за това как щели да помагат в семейните си фирми. Слава богу, че тогава в НС имаше достатъчен брой глави, за да разберат, че това връща България в отношения от ХІХ век. Днес един иска да заобиколи Кодекса на труда, който позволява при ред ясни условия наемане на непълнолетни, и пак сипе лъжливи твърдения. И той се опитва да върне развитието на България към периоди с експлоатация на деца. И ако наистина въпросният се интересува къде са децата през лятото, можем да му кажем бързо - във ваканция. А през останалото време - в училище. Защото техните родители не искат те да станат неквалифицирани роби в нечия болна глава. Напук на алчния бизнес.
 

Банки отново вдигат таксите

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 138

Половин София остава без топла вода за 12 дни

автор:Дума

visibility 284

/ брой: 138

ВАС отмени екостикерите за колите

автор:Дума

visibility 279

/ брой: 138

Байдън напусна надпреварата

автор:Дума

visibility 250

/ брой: 138

Кличко допуска референдум за мир

автор:Дума

visibility 277

/ брой: 138

Курти обвини Сърбия за взрив край езеро

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 138

Накратко

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 138

Мътни води

автор:Евгени Гаврилов

visibility 293

/ брой: 138

Зад смокиновия лист

visibility 299

/ брой: 138

Bye-bye, Байдън

автор:Таня Глухчева

visibility 244

/ брой: 138

Празник на духа, наследен от Апостола

автор:Дума

visibility 281

/ брой: 138

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ