06 Април 2026понеделник22:08 ч.

Няколко думи

Пълзяща цензура

/ брой: 76

автор:Нора Стоичкова

visibility 16370

Доживяхме след 33 игри на демокрация, либерализъм, пазарна икономика, довели до повсеместна сиромашия, да чуем от устата на председателя на парламента Росен Желязков, че депутатите от БСП можели да се срещат с външни хора в НС, само ако той им позволи.
Поводът за това сатрапско изявление е, разбира се, скандалът около договора с "Боташ", който задължава България да дава по половин милион долара на ден, независимо дали ползваме газовата тръба с Турция или не. БСП иска да стане публично известно какво съдържа този договор, както и съд за подписалите го длъжностни лица и служебни министри.
И, естествено, това предизвика остра реакция у Желязков, ГЕРБ и президентството. Но чак пък да се опитат да запечатат устите на депутатите от БСП не се очакваше.
Досега на цензура подлежеше само медийният сектор и това предизвикваше единствено глух ропот сред колегията и съответно читателите, зрителите и радиослушателите. Но ако се допусне цензурата да плъзне и в парламента, играта загрубява и това ще засегне пряко демократичните достижения като прозрачност и гласност.
Корнелия Нинова хубаво му поиска оставката на Желязков, но другите опозиционни партии е добре да се размърдат по този казус. Днес депутатите на БСП са подложени на цензура и ограничение на правата, но утре идва и техният ред.
Пълзящата цензура ще доведе не само до ограничаване на свободата на словото, но лека-полека и до окастряне на гражданските права на всички ни.

Хотелите по морето празни за Великден

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 63

1,8 млрд. лева са спечелили банките от такси през 2025 г.

автор:Дума

visibility 686

/ брой: 63

Димитър Радев: Държавата не може да плати всичко в кризата

автор:Дума

visibility 516

/ брой: 63

МФ очаква висока инфлация и нисък ръст на икономиката

автор:Дума

visibility 503

/ брой: 63

Мадрид блокира средства за мигранти

автор:Дума

visibility 561

/ брой: 63

Германците ще пътуват с разрешение от армията

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 63

В Гърция: Хотелиери се отказват от "ол инклузив"

автор:Дума

visibility 570

/ брой: 63

Накратко

автор:Дума

visibility 546

/ брой: 63

Църквата на медиите

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 63

Левицата ще се бори за децентрализация на общините

автор:Юлия Кулинска

visibility 575

/ брой: 63

Какво е справедливостта и има ли тя почва у нас?

автор:Дума

visibility 534

/ брой: 63

Датата - 06.04.2026 г.

автор:Дума

visibility 547

/ брой: 63

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ