17 Ноември 2025понеделник18:07 ч.

Данък "Дивидент" става 10 на сто

В Бюджет 2026 няма да има намаляване на доходите, обяви Драгомир Стойнев

/ брой: 205

автор:Дума

visibility 6145

Данък "Дивидент" ще се увеличи от 5% на 10%, за да се спре сивата икономика. Имаме такава нагласа в Съвета за съвместно управление, съобщи председателят на ПГ на "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" Драгомир Стойнев.
"По този начин частният сектор раздава пликчетата с пари. Когато единият данък е 10%, а данък "дивидент" остава 5%, всички приходи минават през данък "дивидент", а се правят едни пликчета, които се раздават на работниците, за да не се плащат осигуровки. На това нещо ще сложим край", заяви той.
Важното на Бюджет 2026 е, че няма да има намаляване на доходите, подчерта Стойнев. Нагласата е увеличението на заплатите в бюджетната сфера да е 5%, което покрива официалната инфлация, поясни той.
Няма да се увеличава допълнително пенсионната възраст, освен планираното с решението отпреди 7-8 г. На този етап таванът на пенсиите ще бъде замразен и евентуално ще се мисли от догодина да бъде размразен. Но по швейцарското правило от 1 юли те ще бъдат увеличени с между 7 и 8%, обясни той.

КЗП проверява паркирането в София

автор:Дума

visibility 974

/ брой: 215

478 души са загинали при катастрофи през 2024 година

автор:Дума

visibility 1166

/ брой: 215

Борислав Гуцанов настоя за предвидимост за кадрите за бизнеса

автор:Дума

visibility 1001

/ брой: 215

Повишаването на доходите на най-бедните е изключително важно

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 215

До 20 хил. лева за саниране на еднофамилни къщи

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 215

Сменят формулата на законната лихва за просрочени дългове

автор:Дума

visibility 883

/ брой: 215

Цените на жилищата ще забавят ръста след 2026 г.

автор:Дума

visibility 1117

/ брой: 215

РСМ разследва ненужни сърдечни операции

автор:Дума

visibility 1020

/ брой: 215

Протести на лекари и учители в Испания

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 215

Агенция вдигна жълт картон на канцлера Мерц

автор:Дума

visibility 1051

/ брой: 215

Накратко

автор:Дума

visibility 957

/ брой: 215

Извратено

автор:Дума

visibility 881

/ брой: 215

Европа застрашава газовата си сигурност

visibility 965

/ брой: 215

Горим "еретика", за да се почувстваме чисти

visibility 1013

/ брой: 215

Какво ще се случва с пазарите след влизането ни в еврозоната?

visibility 1099

/ брой: 215

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ