25 Август 2026вторник15:38 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Държавата взе още 95 млн. евро вътрешен заем

автор:Дума

visibility 707

Министерството на финансите пласира 10-годишни държавни ценни книжа (ДЦК) на стойност 95 млн. евро на вътрешния пазар чрез аукцион, проведен вчера, става известно от съобщение на Българската народна банка.
Това е единадесетият аукцион за пласиране на нов дълг на вътрешния пазар от началото на тази година, сочи справка в данните на Министерството на финансите. Така до този момент новият дълг, емитиран на вътрешния пазар, възлиза на 1,605 млрд. евро за 2026 г. През юли България излезе и на международните капиталови пазари, където пласира в три транша дълг в общ размер на 2,5 млрд. евро. 
Според проекта на Закон за държавния бюджет за тази година максималният размер на новия държавен дълг, който може да бъде поет през 2026 г., е 10,1 млрд. евро, включително заем до 3,261 млрд. евро по европейския инструмент "Мерки за сигурността на Европа" (SAFE) за укрепване на отбранителната индустрия. Очаква се държавният дълг да достигне 37,7 млрд. евро към края на годината, или 30,1 на сто от БВП.

Тръмп удължи с година ембаргото срещу Куба

автор:Дума

visibility 22

Пийт Хегсет намекна за нови удари срещу Иран

автор:Дума

visibility 30

Време е да се извиним на украинците

visibility 947

Карикатура на деня - 25.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 540

"Таймс": Обръща ли се вълната у дома срещу Зеленски?

автор:

visibility 770

Голямата неолиберална лъжа

автор:Любослав Костов

visibility 594

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ