25 Август 2026вторник15:21 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Прогноза за времето

автор:Дума

visibility 3275

През нощта ще бъде предимно ясно. В Северозападна България ще духа слаб северозападен вятър. Атмосферното налягане през нощта ще се повиши и ще бъде по-високо от средното за месеца, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология.

Утре времето ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд, главно над Югозападна и Централна Южна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен североизточен, преди обяд в Западна България – северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София - около 33°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат 27°-29°. Температурата на морската вода е 24°-25°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В планините ще бъде слънчево. След обяд купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива главно над Рило-Родопската област. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 28°, на 2000 метра – около 20°.

В понеделник и вторник времето ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в Западна и Централна България ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици. Вятърът ще бъде слаб, от изток, а в много райони временно ще стихва. Температурите ще се понижат и във вторник максималните ще бъдат между 31° и 36°. (НИМХ)

Време е да се извиним на украинците

visibility 827

Обаждането не беше от полицията

visibility 687

Не, руснаците не си теглят парите

visibility 743

Иран е опитал да убие един от синовете на Нетаняху

автор:Дума

visibility 1110

Карикатура на деня - 25.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 290

"Таймс": Обръща ли се вълната у дома срещу Зеленски?

автор:

visibility 433

Голямата неолиберална лъжа

автор:Любослав Костов

visibility 331

Долу грантаджийските ръце от Вапцаров

visibility 341

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ