11 Ноември 2025вторник16:59 ч.

БЕХ може да придобие "Лукойл Нефтохим"

Държавата поема контрола върху рафинерията

/ брой: 210

автор:Дума

visibility 5371

Възможно най-добрият вариант за страната е Българският енергиен холдинг да придобие "Лукойл Нефтохим" и той съществува като хипотеза. Това заяви пред БНТ председателят на ПГ на "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" Драгомир Стойнев. „Единственият ни изход от ситуацията с рафинерията е назначаването на особен управител. Затова беше необходимо бързо да направим законодателни промени. Ако не бяхме направили нищо, постепенно животът на рафинерията щеше да замре“, допълни Стойнев.  
Както е известно, от края на миналата седмица държавата пое контрола върху бизнеса на “Лукойл” у нас, след като парламентът промени законодателството и създаде възможност да бъде назначен особен управител на рафинерията. Той ще има право да продава нейни активи.
До това се стигна, след като фирмата “Гънвор” обяви, че оттегля предложението си за придобиване на чуждестранни активи на руската компания “Лукойл”. С назначаването на особен управител акционерите не могат да упражняват право на глас, както и да се разпореждат с акциите или дяловете на компанията, гласят промените в закона.

София пред реална криза с боклука

автор:Дума

visibility 1445

/ брой: 211

МТСП отпуска 2,5 млн. лв. за домашния социален патронаж

автор:Дума

visibility 1420

/ брой: 211

Безплатни прегледи за Световния ден за борба с диабета

автор:Дума

visibility 1190

/ брой: 211

Все повече деца страдат от стрес

автор:Дума

visibility 1379

/ брой: 211

Зареждат банкоматите с евро в нощта на 1 януари

автор:Дума

visibility 1406

/ брой: 211

Съоръженията по електропреносната мрежа били готови за зимата

автор:Дума

visibility 1262

/ брой: 211

До 620 лв. на човек за ден във Велинград по Нова година

автор:Дума

visibility 1292

/ брой: 211

Обсъждат няколко имена за особен управител на рафинерията

автор:Дума

visibility 1525

/ брой: 211

Всеки американец с чек за 2000 долара

автор:Дума

visibility 1168

/ брой: 211

Освободиха предсрочно Никола Саркози

автор:Дума

visibility 1397

/ брой: 211

Монтаж на реч на Тръмп доведе до оставки

автор:Дума

visibility 1310

/ брой: 211

Накратко

автор:Дума

visibility 1288

/ брой: 211

Ново двайсет!

автор:Аида Паникян

visibility 1024

/ брой: 211

В дълбоки води

visibility 1454

/ брой: 211

Как 36 години преход ограби труда на поколения българи

visibility 1393

/ брой: 211

Интерес към екскурзии в Русия

visibility 1390

/ брой: 211

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ