12 Ноември 2025сряда11:25 ч.

Зареждат банкоматите с евро в нощта на 1 януари

Заради подмяната на валутата някои устройства може да не работят в началото на годината

/ брой: 211

автор:Дума

visibility 5975

"Зареждането на банкоматите с евро ще стане в нощта на 1 януари догодина. На сутринта всеки ще може да изтегли евро банкноти". Това съобщи пред БНР Никола Бакалов, главен изпълнителен директор на една от водещите банки у нас и член на Управителния съвет на Асоциацията на банките в България. 
"Всеки, който разполага с големи количества български левове кеш, да ги внесе безплатно по своята сметка и в новогодишната нощ те автоматично и безплатно ще бъдат конвертирани в евро по официалния валутен курс 1,95583 лева за 1 евро", призова Бакалов. Той прогнозира, че в последните 50-ина дни преди влизането на еврото този процес ще се засили. 
"Това е единственият начин да стане без никакви усилия. След 1 януари пак е безплатно и пак е по фиксинг, но очакванията ни са, че в първите дни след Нова година ще има доста хора, които типично в последния момент ще се сетят, че трябва и това да свършат, и може да се появят струпвания, за които ние по всякакъв начин се опитваме да предупредим рано хората, за да не се случва това нещо", коментира банкерът. "Няма необходимост да се сменят левове в евро сега. Все още официалната валута в България е българският лев и хората могат да се разплащат до 31 декември спокойно с български лев", допълни още той.
Поради тази безпрецедентна по мащаби кампания за зареждане на хиляди банкомати е възможно в първите часове на новата година някои от тях да не работят.

Започва строежът на обходния път на Кресна

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 212

Всеки втори българин пие лекарства

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 212

Безплатни прегледи за Световния ден за борба с диабета

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 212

Проверяват шофьори и пешеходци при акция „Зима“

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 212

България има бензин за 35 дни и дизел за 50

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 212

Фалшивото сирене отива основно в хотелите и пекарните

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 212

България получава 438,6 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 212

Брюксел отслабва екостандартите

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 212

ЮНЕСКО спаси в Одеса Паметник на Пушкин

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 212

Канада изгуби битката с морбили

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 212

Ердоган: Раждайте поне 4-5 деца!

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 212

Ах, тези болници

автор:Аида Паникян

visibility 5

/ брой: 212

Разпад на съвестта

visibility 4

/ брой: 212

Детската престъпност - пандемията на века

автор:Таня Глухчева

visibility 5

/ брой: 212

Срамен прецедент, подкопаващ авторитета на страната ни

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 212

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ