14 Ноември 2025петък14:01 ч.

Ю Несбьо пристига за първи път у нас

Известният норвежки автор ще представи новия си роман "Кръвни връзки" в "Event Space 2020"

/ брой: 214

автор:Дума

visibility 437

Ю Несбьо е един от най-известните криминални автори в света. Книгите му са преведени на повече от 50 езика и вече са надхвърлили 60 милиона продадени екземпляра. Неговият емблематичен инспектор Хари Хуле е обичан по цял свят, а от пролетта на 2026-а ще оживее и на малкия екран в сериал, продукция на NETFLIX. 
По покана на издателство "Емас" българските читатели ще имат възможност да се срещнат с Краля на скандинавското криминале. Норвежката звезда ще посети София, за да представи новия си роман "Кръвни връзки", и най-вече да се срещне за първи път с българската си публика, научи ДУМА от Йоана Ванчева. "Кръвни връзки" излиза като част от емблематичната скандинавска селекция на издателство "Емас", наред с майстори като Сьорен Свайструп, Юси Адлер-Улсен и Ирса Сигурдардотир. Първата среща на родната аудитория с творчеството на норвежкия писател се състоя през 2008 г. с романа "Червеношийката". Оттогава поредицата му за инспектор Хари Хуле и другите му самостоятелни книги го направиха любимец и на българските читатели.
Срещата с Ю Несбьо ще се състои на 15 ноември от 18,30 ч. в "Event Space 2020" и местата вече са запълнени. Писателят и кинокритик Благой Д. Иванов, с помощта на преводачката Ева Кънева, ще влезе в дискусия с Ю Несбьо за новия му роман "Кръвни връзки", за скандинавската криминална литература... И след края на разговора им ще има отделено време за въпроси и автографи.
От издателството са се погрижили срещата с Ю Несбьо да бъде достъпна и виртуално. В книжен център "Гринуич" събитието ще се излъчва на живо на голям екран. Входът е свободен, а в книжарницата ще могат да се закупят екземпляри от "Кръвни връзки", подписани от автора. Книжарници "Сиела" също ще излъчват събитието на живо, само че във фейсбук страницата си.
По повод гостуването на Краля на скандинавския ноар в селекцията на "Киномания" е включен филмът "Ловци на глави", екранизация на едноименния роман, награден с престижната "БАФТА". Основната прожекция ще се състои в кино "Люмиер" на 15 ноември от 16 ч., а след края на филма Ю Несбьо ще се качи на сцената, за да поздрави феновете си. 

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 369

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 330

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 340

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 370

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 310

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 383

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 343

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 378

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ