06 Април 2026понеделник18:51 ч.

Касапница в Сирия

/ брой: 46

Сирия в последните дни бе потопена в кръв. Трудно е да се пише, когато познати са под заплаха и без никаква протекция, а тук е пълно с доносници.
В Сирия въоръжените брадати уроди на Джолани (сега вече с името Шараа) колят наред предимно християнски и алауитски селища, без да подбират.
Нещата са много по-зле дори от множеството клипове, които се пускат по мрежите. Ситуацията е пълен кошмар, роднините ми дори ги е страх да излизат.
Никой не знае броя на жертвите, говори се за над 1000 заклани само за последните 48 часа.
Брадати главорези отвличат предимно млади момичета, изнасилват ги и ги нарязват. Избиват мъже, жени, деца... Безмилостно, демонично, планирано.
Но аз казах ли ви, че ще стане касапница? Това бе предизвестено преди месеци, всички в Сирия го усещахме.  Какво очаквате от хората на един изверг, бивш член на Ал Кайда и ИДИЛ, клал християни в Мосул и Идлеб? Какво очаквате от хиляди брадати мъже, вкарани в Сирия да разграбват и изнасилват?
Обявен за терорист, с награда за над $10 млн., но по-късно изпран, възхваляван, изкъпан, костюмиран, обръснат. Това е перверзията на Запад. Казахме ли ви, че той дърпа конците и именно той ще застане начело на Сирия, че той е лицето на всички "бунтовници"? Избран без избори, само със заповеди, насилие и кървави бани, прикрит от западен пиар.
Но къде са медиите, защо мълчат и не казват абсолютно нищо за този кошмар? И как да кажат, когато европейски лидери се срещаха и снимаха усмихнати със същия главорез, главатар на терористични организации, легитимирайки по този начин един тотален изверг.
Какво ви говори това за дейността им и за морала им? Избирателното и пропагандно съдържание, ежедневните им лъжи, маханичните журналисти и гости, анализатори, с механичните им сърца, мозъци и с подготвените им речи. Имат ли дори грам емпатия, остана ли човещина в тези хора?

Фейсбук

Хотелите по морето празни за Великден

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 63

1,8 млрд. лева са спечелили банките от такси през 2025 г.

автор:Дума

visibility 628

/ брой: 63

Димитър Радев: Държавата не може да плати всичко в кризата

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 63

МФ очаква висока инфлация и нисък ръст на икономиката

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 63

Мадрид блокира средства за мигранти

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 63

Германците ще пътуват с разрешение от армията

автор:Дума

visibility 505

/ брой: 63

В Гърция: Хотелиери се отказват от "ол инклузив"

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 63

Накратко

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 63

Църквата на медиите

автор:Александър Симов

visibility 519

/ брой: 63

Левицата ще се бори за децентрализация на общините

автор:Юлия Кулинска

visibility 505

/ брой: 63

Какво е справедливостта и има ли тя почва у нас?

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 63

Датата - 06.04.2026 г.

автор:Дума

visibility 494

/ брой: 63

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ