29 Април 2026сряда18:37 ч.

С над 100 хил. тона е намаляло производството на картофи

/ брой: 64

автор:Дума

visibility 19001

574 хил. тона зеленчуци са произведени в България през миналата година. При всички зеленчуци се отчита спад в производството спрямо предишната година, съобщи БНР.
През миналата стопанска година основните площи, използвани за производство на зеленчуци в земеделските стопанства, са близо 35 хил. хектара, над 1100 от тях са оранжерии, останалите - открити градини.
От цялата продукция от зеленчуци, реколта 2025, от 574 хил. т 93 хил. т са оранжерийно производство. Най-голямо е производството на домати - 105 хил. т, картофи - 94 хил. т, и  краставици - 52 хил. т.
Прави впечатление, че при всички зеленчуци се регистрира спад в произведените количества - с 18% са намалели доматите, със 17 % картофите, с 13% пиперът.
Единственото изключение от този спад е при зелето, при което се наблюдава скок в произведените количества от над 40 на сто. Проблемът е, че фермерите не успяха да продадат голяма част от тази продукция и има данни, че в много части на страната площите се заорават заедно с необраната и непродадена реколта върху тях.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 602

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 631

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 656

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 644

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 668

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 702

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 640

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 629

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 734

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ