19 Май 2026вторник16:33 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Моят автограф от Валери Петров

/ брой: 202

автор:Велко Вълканов

visibility 17744

С Валери Петров се запознах във Великото Народно събрание. Той бе един от депутатите, които осигуриха изключително високото интелектуално и морално равнище на този парламент. И от ляво, и от дясно имаше личности, които бяха гордост за страната ни. Често влизахме в остри пререкания, но винаги запазвахме коректния тон. Беше невъзможно да чуете някой да крещи просташки на народна представителка от противниковия лагер: "Ти така не можеш да ми говориш. Така можеш да говориш на мъжа си, на любовника си, но не и на мен". Но трябва все пак да кажа, че някои от дамите от СДС проявяваха активност, която не можеше да остане без своя отговор. Между тях беше и интелигентната и сама по себе си симпатична Леа Коен, която бе готова да влезе в бой по всеки обсъждан въпрос. Веднъж, когато забелязах, че тя се готви да излезе на трибуната, написах следния малък стих, който би могло да бъде наречен "дружески шарж":
Велики Цицероне, спи спокоен,
на трибуната излиза Леа Коен.

Но щом става дума за "поезия", няма как да не се обърна за помощ към Валери Петров. Подадох му листа с "дружеския шарж", той се позасмя, взе химикалката и направи своята поправка: 
Велики Цицероне, спи спокоен,
излиза да говори Леа Коен.


Веднага си пролича Валери Петров. Излишната дума отпадна, стихчето някак светна. След това Валери се подписа. Така придобих най-симпатичния негов автограф.

 

Цени с вериги на шията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 434

Съдът забрани ТЕЦ "Марица-изток 2" да работи

автор:Дума

visibility 500

Кабинетът "Радев" се цели в дефицит до 3%

автор:Дума

visibility 523

Примерът на Куба - Родината се защитава

автор:Таня Глухчева

visibility 571

Мрежите на паралелната държава

автор:Чавдар Найденов

visibility 482

„Банга - ранга“, приятели!

автор:Нешка Робева

visibility 452

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ