Снимка fiaformula2.com
Никола Цолов:
Записах най-голямата си победа
Следващото състезание във Формула 2 може да е чак през юни
/ брой: 44
Никола Цолов призна, че успехът в Гран при на Австралия е №1 в кариерата му. Българинът подчерта, че за него това е много повече от резултат. Той се сблъска с редица проблеми в спринта и завърши 17-и, но в основното състезание бе над всички и записа исторически първи успех във Формула 2.
19-годишният пилот на Кампос напуска Мелбърн като лидер в генералното класиране със 7 т. пред Рафаел Камара (Браз).
"Супер щастлив и доволен съм, защото мисля, че трябваше да бъда първи още в квалификацията. Имах достатъчно скорост, но, за съжаление, влязох в трафик и това ме ограничи. Спринтът бе труден, защото през цялото време бях на грешното място в грешния момент. Целта ми беше да превърна лошата събота в добра неделя. Бях съсредоточен през цялото време и постигнах най-голямата победа в кариерата ми. Това е повече от просто резултат за мен. Не съм се и съмнявал, че ще спечеля състезание през тази година. Полагам усилия за това от доста години и вложих много труд за първия кръг. Стъпих бързо на краката си и не позволих на затрудненията в събота да ми повлияят в състезанието. Това бе целта ми и точно това се случи. Целият уикенд бе добър пример, който трябва да следвам до края на сезона.
Направих силен старт в неделното състезание. И в минали години съм се представял добре, когато потеглям от пета позиция, което е малко странно. Още в първата обиколка бях на трето място и можех дори да водя, но бягах от рисковете, защото предстоеше дълго състезание. Просто не си струваше", каза "Българският лъв", който е част от академията на Ред Бул.
"Видях битката между двата болида на Родин, оставих ги да я продължат и се разминах с катастрофа, което беше ключово за мен. Поех първото място и честно казано в този момент се чувствах най-добре. Усещах увереност и знаех какво да правя, за да завърша с победа.
Продължавам да усещам тази увереност и сега, но няма да летя в облаците. Знам добре, че в един цял сезон има както добри, така и лоши моменти. И аз ще имам такива. Ще опитам да постигна постоянство, защото това ще бъде ключово в битката за титлата", допълни Цолов пред сайта на Формула 2.
Следващото състезание трябва да е в Бахрейн (10-12 април), но е под въпрос заради войната в Близкия изток. Преди това е предвиден и тридневен тест на пистата "Сахир" (25-27 март) край Манама, който също е неясен. Ако кръгът в Бахрейн и този в Саудитска Арабия (17-19 април) пропаднат, следващите състезания ще бъдат в Монако (4-7 юни).
