13 Март 2026петък01:30 ч.

Живопис, която не просто разказва истории, а създава усещания

/ брой: 46

автор:Дума

visibility 590

"Енергия в движение" е нарекъл Пламен Костов своята самостоятелна изложба живопис, подредена в столичната галерия "ЛИК". Роден е през 1982 г. Средното си образование завършва в Казанлък, специалност "Живопис". Продължава към дебрите на живописта, като завършва Великотърновския университет, отново със същата специалност. Интересува се и работи в сферата на дигиталните и визуалните изкуства. През годините развива собствен маниер, включващ традиционни методи и дигитални похвати в изкуството.
Работи основно с акрилни бои. В картините му най-често присъстват композиции с различни животни, природа и човешки фигури. На платната си придава емоционална и визуална динамика. Пламен Костов има различни интереси в изкуството, постоянно експериментира, както с различни материали и техники, така и със сюжети. Обобщено може да кажем: това е живопис, която не просто разказва истории, а създава усещания, посочват от галерията.
Стилът на Пламен Костов не е академичен реализъм, не е чиста абстракция, не е концептуално студен. Той е емоционален, символичен и в същността си - директен. Отличава се с прекрасните си картини на животни, в които превес имат конете и птиците. 
Пламен Костов е участвал в изписването на параклис в с. Руманя, край Стара Загора. Mногократно е участвал в благотворителни изложби и търгове, свързани с помощ на хора в нужда. Взима активно участие в пленери и изложби. Негови творби са притежание на частни колекции у нас, в Канада, Русия, Великобритания, Германия, Нидерландия, Гърция, Турция, САЩ и др.

НАП пусна попълнените данъчни декларации

автор:Дума

visibility 817

/ брой: 46

Всеки четвърти българин е взел поне един бърз кредит

автор:Дума

visibility 743

/ брой: 46

ЕП иска данъчни стимули за справяне с жилищната криза в ЕС

автор:Дума

visibility 759

/ брой: 46

В Германия масовият бензин мина 2 евро, у нас гони 1,40

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 46

ЕК ни плаши със съд по две процедури

автор:Дума

visibility 731

/ брой: 46

Гърция и Италия с мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 755

/ брой: 46

Австрия разби мрежа за трафик на хора

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 46

Лъжи и измами

автор:Александър Симов

visibility 830

/ брой: 46

Тъжна история, хора!

visibility 696

/ брой: 46

Вярвам в солидарността и справедливостта

автор:Александър Симов

visibility 792

/ брой: 46

Искам да помогна на кмета!

visibility 766

/ брой: 46

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ