23 Март 2026понеделник12:41 ч.

Няколко думи

Най-страшната подмяна

/ брой: 28

автор:Георги Георгиев

visibility 7907

Словосъчетанието на 2026 г. и предишни години е "нарцистична интерпретация". Другото словосъчетание, което научих, е "чувство за грандиозност". Ако ще и да е бил някога термин от психиатрията, това сега е идеология. Дефектът е представян за ефект, нормата - за отклонение.
Това е поведение, опасно за нашето общество, но то е разголено сега в социалните мрежи.
Отказът да се приемат фактите по случая "Петрохан" е отказ от науката. Недоверието към политиците и лансирани от тях лица в правораздавателните органи се прехвърля автоматично към криминалистиката като наука. Това е изключително опасна подмяна. 
Важна част от обсъжданата драма е и отказът от педагогическата наука на част от действащите лица и замяната й с псевдонаучни и псевдорелигиозни глупости. Това е най-страшната подмяна и тя стои в основата на гибелта на детето - единственият невинен човек в тази история. Това го пиша като човек, който пет години е изучавал тази наука. При всички проблеми на българската образователна система, тя е базирана на науката Педагогика, а не на бръмбарите в нечия глава.
Сектите са си секти. Няма значение дали ще намерите в свърталищата им будистки, еврейски, християнски или мюсюлмански символи. Сектата е деструктивна ядка и това бе доказано за пореден път. Със сектите трябва да се борим.
Обществото не за първи път участва в политизирането на най-страшни криминални случаи, тук има и съзнателен момент за получаване на политическа изгода. Така беше в случая с малкия Пепи от София, със сестрите Белнейски от Пазарджик, Виктория Маринова от Русе. И сега е пак така и дори е още по-зле, защото има замесени конкретни имена на политици, бизнесмени, журналисти и т.н., и пр., част от конкретна политическа сила. И защото сме в предизборна ситуация. 
Но пътят на разследването трябва да се извърви в името на това да няма повторение. Трябва да знаем за ролята на секса в тази група, трябва да знаем за връзките на лидера й с политици, бизнесмени, защо и как. 
Трябва да знаем дали Калушев е бил педофил, моята убеденост е, че е. Но тя се базира на косвени данни - логически разсъждения и публикации в медиите, в които това се твърди на базата на анонимни (разбираемо защо) свидетели, а също и на заявления на авторитети в разследването на криминални престъпления. Но трябва официална позиция. Ако тя потвърди това "обосновано предположение", то следват много въпроси, крайно нелицеприятни за обществото, и ключовият от тях е как той е функционирал толкова дълго, без да бъде разкрит. Мисля, че не е възможно без съществуването на мрежа. 
Но за целта трябва да се направи разследване, а аз се съмнявам, че това ще бъде направено. Не заради нещо друго, а най-вече поради тоталния страх от обществено опозоряване на най-различни по своята значимост фигури.
Онзи ден директорката на училище "Космос" казва пред медиите: "Абсурдно е твърдението, че Иво Калушев и тримата убити са педофили. Лично аз съм им поверявала децата си. Ходили са на обучения по пещерите заедно с тях".
Тук моментът е "лично аз". Това "лично аз", при доказването на противното за Калушев, е страшно травмиращо и като самооценка, и в професионален план, и не се отнася само за директорката, а за всички имали вземане-даване с този човек.
Не смятам, че те имат вина, просто социопатите са много интелигентни хора. Сред нас има зло и невинаги го различаваме.

Фейсбук

Крум Зарков: Ще счупим зъба на всички прогнози

автор:Дума

visibility 83

Янкулов обжалва отказа на ВСС за Сарафов

автор:Дума

visibility 205

/ брой: 53

Левите хора трябва да бъдат представени в парламента

автор:Дума

visibility 207

/ брой: 53

Пътуваме с един билет с влак, автобус и самолет

автор:Дума

visibility 204

/ брой: 53

КЕВР глоби с 54 хил. евро "Топлофикация София"

автор:Дума

visibility 202

/ брой: 53

Жилищният пазар се успокоява

автор:Дума

visibility 211

/ брой: 53

"Лукойл" призна 20 млрд. долара загуби заради блокирани активи

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 53

Чехите протестират срещу премиера Бабиш

автор:Дума

visibility 194

/ брой: 53

Сърбия запазва военен неутралитет

автор:Дума

visibility 201

/ брой: 53

Референдум в Италия за съдебната система

автор:Дума

visibility 192

/ брой: 53

Накратко

автор:Дума

visibility 166

/ брой: 53

Хай-тех феодализъм

visibility 178

/ брой: 53

БСП предлага реални стимули младите да останат у нас

автор:Юлия Вутова

visibility 198

/ брой: 53

Това, което работи

visibility 174

/ брой: 53

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ