29 Април 2026сряда15:07 ч.

Снимка Мирамар филм

Свежен Младенов е в главната роля в новия филм на Иван Владимиров

/ брой: 147

автор:Дума

visibility 69458

Мирамар филм пусна официалния тийзър на филма "Чума" в кината и социалните мрежи. Видеото само загатва за достойнствата на дългоочакваната продукция и разкрива лицата на утвърдени звезди и младите надежди на българското кино, научи ДУМА от Биляна Еленкова.

Действието се развива в началото на XIX век, но филмът отива извън определението "исторически". Разказът се концентрира върху персонажите, върху груповия образ на селото и върху общочовешките морални ценности и първични инстинкти на фона на една пандемична обстановка. 

Главната роля е поверена на Свежен Младенов, във филма участват още Велислав Павлов, Добрин Досев, Любомир Бъчваров, Станислав Пеев и Людмила Сланева.

Любовта, в различните й измерения, има водеща роля на фона на чумата в домовете и душите на хората. А последната е изпитание, което плаща всички сметки на съседи, приятели, врагове, бащи и майки. Изправя и двама млади пред огромни предизвикателства, немислими за съвременните им връстници. В ролите са талантливите Матей Мичев и Евелина Бибова.

Вдъхновен от разказа на Йордан Йовков "През чумавото", сценарият на проф. Боян Биолчев, наред с многопластовите си философски послания, предлага сюжет, който ангажира и държи в напрежение, а зрителите лесно могат да се идентифицират с персонажите.

"Чума" е заснет за 25 дни в района на село Каменица, като екипът на художниците Георги Димитров и Владимир Шишков възстановява полуразрушени къщи, за да създаде декора за дома на чорбаджията, селска кръчма, манастир и др. Има множество каскади с коне и камили, пожар и масови сцени.

Филмът е подкрепен от Националния филмов център. За Мирамар филм това е следващ голям проект след "Дзифт", "LOVE.NET", "Вездесъщият" и телевизионния сериал "Порталът". Режисурата е поверена на Иван Владимиров, чиито филми са участвали на престижни кинофестивали като Локарно и Москва. Той е сърежисьор на "Кецове", а за последния си филм "Сцени от живота на една актриса" печели наградите за сценарий и режисура на фестивала "Златна роза" във Варна.

Разпространява Александра филмс.

  https://www.youtube.com/watch?v=jNz7doNwJcU

 

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ