05 Април 2026неделя10:00 ч.

Увеличават с 5% заплатите в градския транспорт в Русе

/ брой: 51

автор:Дума

visibility 10270

Дружеството „Общински Транспорт Русе“ ще увеличи с 5% трудовите възнаграждения на работещите в дружеството. Решението бе взето след разговори между кмета Пенчо Милков и управителя на дружеството Александър Георгиев в контекста на проведените в страната синдикални действия с искания за увеличение на възнагражденията. След тях държавата обяви допълнително финансиране за няколко сектора, сред които и общественият транспорт. За Община Русе са предвидени 112 021 евро.
Средствата обаче не са достатъчни, за да обезпечат изцяло повишаването на възнагражденията с 5%. Предварителните разчети на дружеството показват, че за него са необходими около 240 000 евро. Освен това парите, предвидени с решението на МС, ще могат да бъдат предоставени след приемането на държавния бюджет за 2026 г. Затова „Общински Транспорт Русе“ няма да чака това да се случи и поема ангажимент увеличението на заплатите да бъде реализирано. Разликата до необходимия размер ще бъде осигурена от дружеството и в рамките на местната финансова отговорност, така че работещите в дружеството да получат договореното увеличение. 
Община Русе и "Общински транспорт Русе" подкрепят позицията, че устойчивото решение за сектора ще бъде постигнато, когато държавата, отговорните институции на местно ниво и транспортните дружества работят в координация и намерят практичен и изпълним механизъм, чрез който хората в системата да получават заслуженото увеличение на възнагражденията си.

Задава се пореден ценови шок с парното

автор:Дума

visibility 3234

/ брой: 62

Парното в София може да поскъпне с близо 30% от юли

автор:Дума

visibility 3365

/ брой: 62

Предлагат повишаване на данък сгради

автор:Дума

visibility 3332

/ брой: 62

Астронавти отново поеха към Луната

автор:Дума

visibility 2721

/ брой: 62

Иран цели унижение на САЩ и Израел

автор:Дума

visibility 2875

/ брой: 62

Нов ръст на незаконните мигранти на Балканите

автор:Дума

visibility 2921

/ брой: 62

Накратко

автор:Дума

visibility 2633

/ брой: 62

Оръжие за масово поразяване

автор:Александър Симов

visibility 3144

/ брой: 62

Избраха да избягат

visibility 2851

/ брой: 62

Антибългарска сделка

автор:Юри Михалков

visibility 2807

/ брой: 62

Непроизнесено изказване

автор:Дума

visibility 3034

/ брой: 62

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ