Генералният секретар на НАТО Марк Рюте се очаква да се срещне днес в Белия дом с американския президент Доналд Тръмп. Двамата ще обсъдят засилващото се напрежение вътре в Алианса, което е налице, след като съюзниците отказаха да подкрепят американската военна кампания срещу Иран. Висши американски представители, сред които министърът на отбраната Пийт Хегсет и държавният секретар Марко Рубио, определиха поведението им като срамно.
Разговорът ще се фокусира и върху очакванията на Вашингтон от срещата на върха на НАТО на 7 и 8 юли в Анкара - особено върху исканията на САЩ за бързо разширяване на европейския отбранителен капацитет.

