19 Март 2026четвъртък11:38 ч.

Снимка levski.bg

Евертон Бала:

Левски се бори за титлата

Моят футболен живот започна на "Герена", призна бразилецът

/ брой: 39

автор:Владимир Николов

visibility 13614

Бразилският лидер на Левски Евертон Бала призна, че на "Герена" се борят за титлата. Досега този факт почти не се споменаваше, но след 22 мача "сините" се оказаха с 10 точки аванс на върха пред Лудогорец. Именно на странната криза в Разград се дължи големият аванс на столичани.
"Знам каква възможност се открива пред нас, но не обичам да прибързвам. Предпочитам да останем здраво стъпили на земята и да продължаваме да бъдем скромни, мислейки за следващия мач. Той определено ще бъде труден", заяви Бала, след като бе награден за №1 на XXI кръг. За приза на пресклуб "България" южноамериканецът вкара два гола за 3:0 над Ботев Пд.
"Любимата ми позиция е ляво крило. През цялата ми кариера съм играл там, но се адаптирах и на други, така че няма проблем къде точно съм на терена. Преди всичко съм отдаден на отбора и винаги търся израстване както на терена, така и извън него. Промених начина си на мислене при треньора Хулио Веласкес. Разбрах, че за да станеш голям играч, трябва отдаденост. Той ме научи да бъда професионалист както на терена, така и извън него. И до този момент се стараех да бъда, но сега това все повече личи. Щастлив съм от развитието ми и искам да му благодаря. Всички сме щастливи с този треньор. Кариерата ми започна, когато дойдох в Левски. Тогава станах по-популярен на футболната сцена. Радвам се, че клубът подписва с добри футболисти. Наистина нямам проблем с това, а напротив, намирам го за здравословна конкуренция. Те дойдоха за доброто на отбора и за да подсилят състава. Колкото повече добри футболисти пристигат, толкова по-добре за клуба.
Понякога ни липсва спокойствие пред гола, но ние сме голям клуб и срещу по-слаби отбори трябва да печелим. Работим много върху тази фаза на играта. Аз лично съм имал проблем в завършващата фаза, в последното отиграване, но според мен съм израснал и в този аспект", добави бразилецът. Той е втори при реализаторите на първенството с 11 гола, с един зад лидера Ивайло Чочев (Лудогорец).
През зимата Левски взе Армстронг Око-Флекс (8 гола), който също е ляво крило, а на тази позиция обича да играе и националът Радослав Кирилов (2). В атакуващ план са още тараните Мустафа Сангере (8) и Хуан Переа (6).

"БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" е с номер 5 в бюлетината

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 51

30% от децата у нас са в риск от бедност

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Увеличават с 5% заплатите в градския транспорт в Русе

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

ВАС отмени решение на Столичната община за чистенето

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

НС прие окончателно удължителния бюджет

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Регистрацията на фирма в ЕС ще става за 48 часа

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Автобусни превозвачи обещават евтини билети за Великден

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Новата формула за отчитане на топлинна енергия не е нова

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Зеленски заплашил депутати с фронта

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Гръцките лекари стачкуват за заплати

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Спор в Испания заради завладяването на Америка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Пиар карнавал

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 51

Гроздето е кисело

автор:Таня Глухчева

visibility 0

/ брой: 51

България не може да плаща цената на една несвързана Европа

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 51

Защитават ли властите у нас националния интерес?

visibility 0

/ брой: 51

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ