02 Април 2026четвъртък22:16 ч.

Руски танкер стигна до Куба

Тръмп промени позицията си за петролните доставки до Острова на свободата

/ брой: 59

автор:Дума

visibility 11257

Корабът "Анатолий Колодкин", обект на санкции от САЩ, ЕС и Великобритания след началото на войната в Украйна, е първият танкер, който доставя петрол на Куба, след като Вашингтон заплаши със санкции всички държави, помагащи на Хавана. На борда му има 100 000 барела петрол. Корабът пристигна на пристанище в провинция Матансас, съобщи руското Министерство на транспорта.
"Има танкер там. Не ни пречи някой да получи кораб с товар, защото те имат нужда... трябва да оцелеят", коментира изненадващо Доналд Тръмп от борда на Еър форс 1 на път към Вашингтон. Попитан дали е вярно съобщението на "Ню Йорк Таймс", че на танкера ще бъде позволено да достави петрол на Куба, той отговори: "Казах им, че ако някоя страна иска да изпрати малко петрол в Куба точно сега, нямам проблем дали е Русия или не". И допълни: "Бих предпочел да го пусна, независимо дали е от Русия, или от някой друг, защото хората се нуждаят от отопление и охлаждане, и от всички други неща". Накрая заяви, че не се притеснява, ако и други държави решат да помогнат.
"Русия смята за свой дълг да не остава настрана и да окаже необходимата помощ на своите кубински приятели", изтъкна говорителят на Кремъл Дмитрий Песков. И добави, че Москва ще продължи да подкрепя съюзниците си въпреки американската блокада.
Временната президентка на Венецуела Делси Родригес се ядоса на Тръмп, защото била изпълнила всичко, което той изискал от нея, но в замяна не е вдигнал санкциите срещу страната, както бил обещал. След отвличането на законния държавен глава Николас Мадуро на 3 януари животът там е станал по-труден, твърдят местните. 92-годишният съдия, който трябва да гледа делото срещу Мадуро, нареди на Тръмп да размрази държавните средства за правна защита. Той също така отбеляза, че вижда много нередности в така представените му "доказателства" от американска страна.

Имаме готови мерки за контрол на цените на горивата

автор:Дума

visibility 674

/ брой: 61

Експерт: Нищо не оправдава 110% ръст на цените в ресторантите

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 61

Агенцията по храните затвори месокомбинат в Лесидрен

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 61

КЗК разследва картел за манипулиране на обществени поръчки

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 61

В Гърция плащат помощи за горивата

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 61

Зеленски предложи примирие за Великден

автор:Дума

visibility 676

/ брой: 61

Властите в Кипър въвеждат режим на водата

автор:Дума

visibility 663

/ брой: 61

Накратко

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 61

Недопустимо

visibility 567

/ брой: 61

Вода в пясъка

автор:Евгени Гаврилов

visibility 639

/ брой: 61

Между шамарите

visibility 588

/ брой: 61

БСП отново ще бъде глас на обикновените хора

автор:Александър Симов

visibility 668

/ брой: 61

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ