17 Март 2026вторник22:34 ч.

Няколко думи

Страх от истината

/ брой: 44

автор:Ина Михайлова

visibility 5981

Ледът в Прокуратурата сякаш започва да се пропуква. Отвътре. На бял свят излизат факти, които пораждат основателни въпроси.
Докога т.нар. знакови дела ще бъдат държани на трупчета и няма да се разплитат?
Колко още ще продължат да слушат прокурорите своя и.ф. главен прокурор, след като съдът го смята за нелегитимен?
Има ли кой да проведе независимо разследване на появилите се в публичното пространство твърдения за връзки, зависимости и натиск в системата?
От какво и от кого се страхуват българските прокурори и следователи?
Всеки от тях се заклева: "...да изпълнявам задълженията си по съвест и вътрешно убеждение, да бъда безпристрастен, обективен и справедлив, да допринасям за издигане престижа на професията, да пазя служебната тайна, като винаги помня, че за всичко отговарям пред закона..."
По съвест и вътрешно убеждение. Справедливост. Престиж. Закон.
Не зависимост, джуджета, прегрупиране и омерта.
Завладяната система трябва да бъде отвоювана. И отвън, и отвътре. Имунитетът й е жив и има сили да се съпротивлява.
Кажете си! Мълчаливите заложници на порочния модел законът рано или късно ще квалифицира като съучастници.
Истината не е страшна. Страхът от истината е плашещ. 

14-16 евро за килограм агнешко по Великден

автор:Дума

visibility 925

/ брой: 49

14-16 евро за килограм агнешко по Великден

автор:Дума

visibility 996

/ брой: 49

Годишната инфлация намалява до 3,3% през февруари

автор:Дума

visibility 772

/ брой: 49

Съюзници отказаха помощ на Тръмп

автор:Дума

visibility 845

/ брой: 49

Израел започна сухопътна операция в Ливан

автор:Дума

visibility 790

/ брой: 49

Ушаков изгонил пратеници на Макрон

автор:Дума

visibility 787

/ брой: 49

Накратко

автор:Дума

visibility 772

/ брой: 49

Sic transit...

автор:Таня Джаджева

visibility 675

/ брой: 49

Пълен крах или "рестарт" чрез технологии

автор:Дума

visibility 862

/ брой: 49

Зловещото лице на войната

visibility 829

/ брой: 49

БСП заяви своята идентичност като модерна лява партия

автор:Дума

visibility 785

/ брой: 49

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ