“Сегашният парламент е длъжник към земеделието, което трябва да променим в следващия. Един наш законопроект, който не можа да мине в това Народно събрание, е Законът за хранителната верига. Той би спомогнал за осветляване на голяма част от евентуална спекула. За тази спекула плащат и производителите, и крайните потребители.". Това каза водачът на листата на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА за 31 МИР - Ямбол Красимир Йорданов в ефира на Евроком.
Социалистът отбеляза, че изключително важно за сектора на земеделието е и въвеждането на Взаимноспомагателния фонд, който е инструмент за управление на риска в селското стопанство. По думите му той гарантира навременна подкрепа на земеделците в години на климатични катаклизми - пожари, градушки.
Като вредно влияние върху селското стопанство у нас Йорданов оцени и сделката "меркосур" на Европейския съюз с вноса на продукция от Южна Америка, който е една нелоялна конкуренция, способна да доведе до много фалити в сектора.
Той се спря и на необходимостта от големи промени и в здравеопазването. "За здравната политика позицията на левицата е, че държавните и общински болници не трябва да са търговски дружества. Те трябва да лекуват хора, а не да печелят пари.", бе категоричен социалистът. Той обърна внимание, че в бюджета за 2026 година е имало заложени средства за довършителните работи на Ямболската болница и призова до края на другата седмица служебният министър на здравеопазването да отговори на неговия въпрос по темата, която вълнува цялата ямболска област.
Народният представител посочи още, че БСП-ОЛ ще бъде положителната изненада на предстоящите избори и ще възстанови постепенно позицията си на една от водещите политически сили в страната.
"След избора на новия председател и ръководство, във всички структури на БСП забелязваме оживление, ентусиазъм и надежда. Имаме нова визия, изчистен идейно-политически образ и обновени листи. Издигаме принципа на социалното, за да се противопоставим на пазарния фундаментализъм.", сподели Красимир Йорданов.
Социалистът подчерта, че основното очакване на избирателите е да бъде разграден досегашния модел на управление.
В оценката си за служебния кабинет Йорданов коментира, че ППДБ в момента управляват еднолично, през задния вход, заради промяната на Конституцията, касаеща избора на служебно правителство. Той припомни, че тя е била направена от ПП-ДБ в коалиция с модела на Бойко Борисов и Делян Пеевски.

