19 Декември 2025петък12:56 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Атанас Атанасов към ПП-ДБ: Няма да ви позволим да излъжете и това поколение, както излъгахте площада от 2020 г.

автор:Дума

visibility 8339

„В днешния дебат по вота на недоверие на тема икономика най-малко се говори за икономика. Това е така, защото единствената му цел е да дестабилизира държавата в изключително важен за нея момент. Ние няма как да подкрепим това“, заяви от парламентарната трибуна народният представител от БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Атанас Атанасов.

По думите му дебатът е можело да се развие в друга посока. „Можехме да говорим за икономическия ръст, който нарежда страната ни на челните места в ЕС. За това, че приходните агенции тази година ще съберат над 9 млрд. лв. повече от предходната, което е ясен знак за изсветляване на сивата икономика. Можеше да говорим за повишения кредитен рейтинг на България или за милиардите от ПВУ, които само допреди година мислехме за безвъзвратно загубени“, посочи Атанасов. 

Според него от парламентарната трибуна е редно да се провежда дебат за икономическото развитие на България. „След по-малко от месец държавата ни влиза в еврозоната. Това е финалната крачка от дългия процес на евроинтеграция, започнат преди повече от 30 години именно от нас – БСП. Но сама по себе си тя няма да ни направи по-богати. България трябва да бъде проактивна, като осигури подходяща за инвестиции икономическа среда“, подчерта той. 

В заключение Атанасов се обърна към парламентарната група на ПП-ДБ: „Може да не съм Gen Z, но съм от предходното поколение, което вие излъгахте на площадите през 2020 г. Онова поколение, на което обещахте, че ще караме електромобили, произведени в Ловеч, в Стара Загора ще имаме най-модерните фабрики за батерии, ще минаваме през трите тунела под Шипка и ще излизаме от страната през пет моста на Дунава. Вместо това, получихме опорочена Конституция, корупционни афери, шуробаджанашки назначения, лобизъм и безпринципни коалиции. Целите единствено да дестабилизирате държавата и да консумирате власт. От БСП-ОЛ няма да ви позволим да излъжете и това поколение.“ 

Искат оставката на Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 239

Венецуела се обърна към ООН заради САЩ

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 239

Напрежение между Пекин и Вашингтон заради Тайван

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 239

10 000 фермери окупираха Брюксел

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 239

Нищо не остана

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 239

За погубените детски мечти и надежди

visibility 0

/ брой: 239

Камери навсякъде, камери и в тоалетните

автор:Николай Милчев

visibility 0

/ брой: 239

За модерното стадо

visibility 0

/ брой: 239

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ