05 Юли 2025събота01:41 ч.

Задигнаха мощите на светиите Николай и Стефан

/ брой: 130

автор:Красимир Кръстьовски

visibility 4953

Мощите на покровителя на моряците свети Николай са били откраднати от едноименния храм в село Черноморец.
Ковчежето, в което са положени мощите, наглите крадци изнесли в събота през нощта, след като изкъртили металните решетки на прозореца. Кражбата на безценната реликва била забелязана сутринта в неделя от отец Стилиян Стойков, който подал сигнал към полицията.
От църквата, намираща се на ул. "Морска" 12, са откраднати и мощите на свети Стефан, заедно със 70 лв. приходи от свещи.
Николай Чудотворец е закрилник на града и само след седмица в кръстения на него храм ще се проведе референдум Черноморец да върне старото си име на светеца.
 

Македонският език отпада от доклада

автор:Дума

visibility 2218

/ брой: 121

Български пожарникари помагат на Гърция

автор:Дума

visibility 1456

/ брой: 121

Румъния вдига данъци и замразява заплати

автор:Дума

visibility 2490

/ брой: 121

Кратки новини

автор:Дума

visibility 1759

/ брой: 121

Сакън

автор:Таня Джаджева

visibility 2793

/ брой: 121

Пак разпалваме котлите

visibility 2984

/ брой: 121

Крими геополитика

автор:Юри Михалков

visibility 1514

/ брой: 121

Какво стана в Хага?

автор:Николай Шопов

visibility 2352

/ брой: 121

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ