15 Юли 2025вторник19:36 ч.

Иван Иванов: Трябва да се чуе призивът на БСП за обединение

автор:Дума

visibility 3894

"Трябва да се чуе призива на БСП партиите, които са извън ГЕРБ и ДПС - Ново начало да се обединят, за да сформират мнозинство. Нещо, което се опитахме да направим със срещата, която инициирахме, за да видим какво предстои с избора на председател на парламента. Единствените, които отказаха срещата са ИТН. Получихме принципна подкрепа от Възраждане, МЕЧ и от АПС, които също заявиха, че подкрепят подобен начин на работа. Диалогът е най-важен, защото с ултиматуми няма да стигнем до никъде."  Това каза народният представител от БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Иван Иванов пред БТВ.

Според него трябва да се застане зад ясни приоритети, законодателна програма и  вариант за съставяне на мнозинство. „А сега начинът, по който се притискат партиите за избиране на председател на парламента е най-прекият път за предсрочни избори. И е под въпрос дали изобщо господин Силви Кирилов е най-подходящият кандидат за служебен премиер от друга страна“, категоричен бе той.

"Няма по-добра кандидатура от доцент Наталия Киселова. Преди подкрепихме Вежди Рашидов като най-възрастен кандидат, защото тогава времената бяха други. Сега сме седми път на избори. Една от причините за тази цикличност е ИТН, заради които два пъти отидохме на избори през 2021 и през 2022. Липсата на диалог от тях ни води до задънена улица. Ние се опитваме да отговорим на очакванията на избирателите да се приемат закони в техен интерес, бюджет за 2025, в който са заложени техните социални искания", подчерта социалистът.

Той обясни, че вчерашната покана на левицата е опит да се сложат картите на масата с надеждата следващите дни това да се случи, за да не продължава унищожаването на държавността, която е  счупена от всички посоки.

Иванов отговори и на обвиненията за "ново начало" в БСП. Социалистът припомни, че БСП е партия с много традиции и е невъзможно да се поддава на външни влияния. Иванов подчерта, че ИТН вече два пъти провалят възможността за работа на парламента.

"Този артистизъм, който се прилага в пленарната зала не се харесва на българските граждани. Групата на БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА не е артистична трупа. Ние не правим циркове. Що се отнася до санитарния кордон, разговорите са отворени. Ние винаги можем да променим нашето становище в тази посока. Но трябва да има яснота, че няма да има плаващи мнозинства, че изборът на такава кандидатура няма да обслужва задкулисието", обясни позицията на левицата Иванов.

Той заяви, че БСП, БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА  гарантират, че Наталия Киселова, че няма да изпълнява ангажиментите към други партии. „Имаме ясни ангажименти, които сме поели към българските граждани, които са разписани в нашата програма. Ако ви излъжа за това, лично ще си подам оставката и ще напусна парламента", каза социалистът.

Той припомни, че мнозинство извън Борисов и Пеевски може да се случи, както се е случило през 2022 година с коалиция на ПП, ДБ, БСП и ИТН.

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 631

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 760

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 599

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 657

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 660

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 590

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 682

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ