21 Януари 2026сряда05:21 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Владимир Георгиев: Опозицията не предлага алтернатива

автор:Дума

visibility 17392

„Опозицията избра тема за петия вот на недоверие, която до голяма степен засяга бившето управление на ПП. Част от аргументите им извадиха на показ собствените си управленски грешки“. Това заяви народният представител на ПГ на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Владимир Георгиев в ефира на NOVA NEWS.

Георгиев допълни, че в ролята си на опозиция от партиите се очаква първо да представят конкретна и по-добра управленска програма като алтернатива на действащото парламентарно мнозинство, за да се оправдае искането им за вот на недоверие, а такава програма липсва.

„Водната криза не е от месец или два. С години не са взимани решения, затова изборът вицепремиерът Атанас Зафиров да оглави борда е най-логичен, тъй като най-важните министерства за справяне с кризата МРРБ и МОСВ са ръководени от представители на левицата“, изтъкна социалистът. По неговите думи това показва едно отговорно отношение за преодоляване на тежката ситуация, заради добрата междуинституционална комуникация и координация. 

На въпроса за срещата на мисията на МВФ и Комисията по бюджет и финанси народният представител отбеляза, че за да се подобри финансовото положение в страната, трябва да се вземат предвид направените предложенията от страна на мисията:

„Ние от БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА отдавна поддържаме тезата, че трябва да преминем към система на прогресивно данъчно облагане и участвайки в това управление имаме възможността да поставим изискванията си на масата на съвместното управление“, подчерта той. 

Не се чувствам длъжен да мисля само за мира

автор:Дума

visibility 778

/ брой: 12

Мицотакис отново се срещна с фермерите

автор:Дума

visibility 639

/ брой: 12

Заседава XIV конгрес на Виетнамската комунистическа партия

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 12

Накратко

автор:Дума

visibility 736

/ брой: 12

Докато четем...

visibility 735

/ брой: 12

Танц преди избори

visibility 719

/ брой: 12

Прохождане в еврозоната

автор:Гарабед Минасян

visibility 764

/ брой: 12

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ