Пекин и Вашингтон договориха сделка
/ брой: 105
Китай и САЩ постигнаха напредък в търговско-икономическите преговори в Лондон, обяви Министерството на търговията в Пекин. Двете страни се споразумяха за частично намаляване на взаимните мита, чийто размер надхвърли 100% до май.
"Двете страни по принцип постигнаха рамка за прилагане на консенсуса, договорен от президентите по време на телефонния разговор на 5 юни, както и споразумението от срещата в Женева“, заяви китайският зам.-министър на търговията Ли Чен Ганг.
Министърът на търговията на САЩ Хауърд Лътник коментира, че постигнатата рамка и планът за изпълнение биха могли да доведат до премахване на ограниченията върху редкоземните елементи и магнезия - ключови суровини във високите технологии. Той допълни, че Доналд Тръмп ще се запознае с рамковото споразумение, след което страните ще преминат към прилагане на новата договореност.