11 Юли 2025петък11:48 ч.

В бежанския център в "Овча купел" ще настаняват само деца

/ брой: 125

автор:Дума

visibility 217

Регистрационно-приемателният център на Държавната агенция за бежанци в ж.к. "Овча купел" в София остава отворен само за деца бежанци, съобщи председателят на ДАБ Иван Иванов. По думите му в сградата са оставени 37 жители под 18 г., които са под постоянен контрол и не представляват заплаха за жителите на района. Причината за решението е сериозното напрежение между обитателите на центъра и местните, които излязоха на протести. Пикът на напрежението беше през март м. г., когато бежанците се сбиха с тръби на улицата и имаше пострадали хора.
Предстои сградата да се ремонтира и след това капацитетът й ще бъде 250 места, само за деца, посочи Иванов. Ще се вземат мерки и за подобряване на пропускателния режим и контрола на влизащите. По думите на Иванов досегашните обитатели на центъра са преместени в регистрационно-приемателни пунктове във „Военна рампа“ и „Враждебна“ в столицата.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 119

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 125

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 127

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 110

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 106

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 108

/ брой: 126

Тупик

visibility 89

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 114

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 113

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 118

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ