24 Юни 2025вторник15:21 ч.

Разрешете да доложа

/ брой: 98

автор:Николай Милчев

visibility 6345

Срам ме е, че имаме такива генерали като сегашния служебен министър Запрянов. Приказките му за хибридна руска атака по отношение на евровота са толкова смешни и безсилни, че поставят душата ми на кръстопът - или аз съм откачил и живея в някаква друга държава, или това, което чувам, е само за лична употреба и изгода. Абсолютно съм убеден, че Запрянов много добре знае, че говори фантасмагории, но го прави единствено, за да го видят на Форума на НАТО какъв политик е, какъв войник е и как е готов до последната си капка кръв да се бори с Путин и с хибридните войни.
Питам се обаче защо генерал Запрянов спира само до евроизборите и намесата на Русия, как е възможно? Путин ще повлияе на изборите за парламент, за шеф на читалището в Голяма Брестница, за председател на Кооперацията - арендаторка на земите във Вълчи дол. Хибридността на Русия е навсякъде - в пропуснатия Шенген, във високите цени, в това, че сглобката се разглоби, в това, че са виновни за Магнитски и т.н., и т.н. Как може генералът да пропусне тия неща?
Голяма чест и отговорност за всички ни е, че НАТО провежда свои съвещания (оперативки и сутрешни физзарядки) в София. Сляп ли съм бил досега да не видя, че НДК освен дворец може да бъде и бункер, в който добрите сили да подготвят нашето светло бъдеще? Гледам днес НДК и си викам, че той наистина е много сигурно място. Но ако стане нужда, може да се превърне и в огромна плаваща мина в океана на световните борби.
Но аз - като офицер от запаса, се питам - защо двайсет години след като сме в НАТО, нямаме армия. Толкова ли ни обича НАТО, че не само ни разоръжи, ами ни накара и да си плащаме кеш в зелено за самолети и оръжия на чертеж и в далечното бъдеще.
Ще го кажа простичко - след края на Студената война на нас се гледа като на победена държава, която трябва да бъде разоръжена. Армията ни е нещо като Гимнастическите дружества в Източна Румелия, а полицията ни изпълнява функциите на огромна охранителна фирма за управляващата върхушка.
Генерал Запрянов говори за руски опорки. Като го гледам набора генерал, си мисля, че самият той има нужда от опорка във вид на бастун или тояга. Но млъкни сърце - велик е нашият войник!
Колкото повече запряновски генерали говорят за Европа, за НАТО и за каквото са им казали там да говорят, толкова повече нещата ще вървят наобратно.
Нека завърша по войнишки и офицерски - разрешете да доложа, господин генерал служебен министър - ние не сме слепци и все още не сме идиоти.

Свободно слово, със съкращения

Кметове и съветници напускат ПП

автор:Дума

visibility 138

/ брой: 113

Градският транспорт пак ще протестира

автор:Дума

visibility 149

/ брой: 113

Държавата ще дава ваучери на уязвими домакинства

автор:Дума

visibility 166

/ брой: 113

България осигурена с петрол и газ

автор:Дума

visibility 151

/ брой: 113

Нотариуси разкриха 286 хил. длъжници на НАП

автор:Дума

visibility 146

/ брой: 113

36% от българите планират почивка в чужбина

автор:Дума

visibility 177

/ брой: 113

2025 ще бъде година на скъпите плодове

автор:Дума

visibility 155

/ брой: 113

Иран предупреди приятелите на САЩ

автор:Дума

visibility 140

/ брой: 113

НАТО договори 5% от БВП разходи за отбрана

автор:Дума

visibility 141

/ брой: 113

25 жертви на атентат в православен храм

автор:Дума

visibility 160

/ брой: 113

Накратко

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 113

Подай ми Парите

автор:Александър Симов

visibility 144

/ брой: 113

Мир без изключения

visibility 141

/ брой: 113

Въглищата си отиват, но какво идва след тях?

visibility 182

/ брой: 113

Иде ли краят на вечния длъжник

автор:Дума

visibility 153

/ брой: 113

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ