10 Юли 2025четвъртък06:53 ч.

Левицата търси съдействие за промени в изборното законодателство

/ брой: 293

автор:Весела Спирова

visibility 3804

Депутати от Коалиция за България са поискали съдействие от ПАСЕ за промени в изборното законодателство, съобщи Мая Манолова след среща на социалистите с представители на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа.
"Належащи са промени в изборното законодателство, които, като познаваме маниера на мнозинството, няма да се случат просто така", заяви Манолова. Необходим е натиск - и граждански, и политически. Обърнахме се и към представителите на европейските институции за препоръки в тази посока, добави депутатката. Това е единственият начин да накараме управляващите да променят част от изборните правила, които са коренът на фалшифицираните и нечестни избори, на които бяхме свидетели тази есен, смята Манолова.
Янаки Стоилов отбеляза, че предстои да бъде обсъден и приет през 2012 г. следващ доклад в хода на постмониторинговия диалог с България. "Освен на самите разпоредби на Изборния кодекс трябва да се обърне внимание и върху практиката и засилващите се икономически, корпоративни, административни зависимости, които реално влияят върху свободата на изборите и вота на българските граждани", посочи той. Стоилов каза, че има редица проблеми при възлагането на обществени поръчки и при други дейности, свързани с управлението на предоставените от държавата средства. Има проблеми и с медиите, някои от които носят корпоративен характер, което затруднява реалното отразяване на общественото мнение и развитието на свободата, добави той.
 

Вертикалният газов коридор готов до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 1231

/ брой: 124

70% от местните данъци събрани онлайн

автор:Дума

visibility 2542

/ брой: 124

НСИ отчита бум в продажбите на дребно

автор:Дума

visibility 2587

/ брой: 124

ЕП облекчи изискванията към газовите хранилища

автор:Дума

visibility 1895

/ брой: 124

Да мразиш, че и да искаш

visibility 2219

/ брой: 124

Мъжество

автор:Марин Милашки

visibility 2547

/ брой: 124

Имперските злини на САЩ

автор:Дума

visibility 2484

/ брой: 124

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ