11 Декември 2025четвъртък22:44 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

Рискът от война с Русия е висок, опасяват се повечето европейци

/ брой: 229

автор:Дума

visibility 19659

Европейците трябва да се включат в работата по постигането на мир в Украйна, а не да пречат, заяви руският президент Владимир Путин в интервю за в. "Индия тудей" по време на визитата си в Индия. По думите му Москва е предложила на Киев да изтегли войските си от Донбас, защото "хората не искат да живеят с вас", и тогава не би имало никакъв военен конфликт, но Украйна предпочита да воюва. "Е, сега се навоюваха. Ще установим контрол над Донбас и Новорусия, било то с военни или други средства", посочва Путин, цитиран от ТАСС.  
Експрезидентът Дмитрий Медведев заяви, че ако ЕС конфискува замразените руски активи, Москва може да сметне това за повод за война. "Тези действия биха могли да се квалифицират в международното право като особен род casus belli (повод за война), с всички произтичащи от това последствия за Брюксел и отделните страни от ЕС", каза Медведев. 
ЕК предложи конфискация на 90 млрд. евро руски активи с цел военно финансиране на Украйна. 
Много европейци се опасяват, че рискът от война с Русия е висок, показва проучване в страни от Съюза, публикувано от френското сп. "Гран континан", предаде БТА. 51% от анкетираните смятат, че рискът е "висок" или "много висок". В Полша, Франция и Германия числата са съответно 77, 54 и 51 на сто. На другия полюс е Италия, където 65% от допитаните смятат риска за "нисък" или "несъществуващ". Почти 69% от анкетираните смятат, че страната им "изобщо не е" или "по-скоро не е" способна да се защити срещу руска агресия. В същото време европейците смятат, че тероризмът е най-непосредствената заплаха. Такова е мнението на 63% от анкетираните.
Доналд Тръмп заяви в Белия дом пред журналисти, че Путин "би искал да сложи край на войната". Той добави, че това е "впечатлението" на Уиткоф и Къшнър, преговаряли с руския президент в понеделник. "Не мога да ви кажа какво ще излезе от тази среща, защото за танго са нужни двама", каза Тръмп. Той обяви, че САЩ вече не подаряват, а продават оръжия на Киев, купувани от НАТО.
„Повечето от партньорите ни в НАТО разбират необходимостта от максимална подкрепа на американска инициатива за мирно регулиране в Украйна“, каза словашкият външен министър Юрай Бланар за агенция TASR.

Промишленото производство падна със 7,7% за година

автор:Дума

visibility 381

/ брой: 233

До 10 кубика вода от кладенец на ден ще е безплатна

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 233

Анализатори очакват "супер пренасищане" на петрол и поевтиняване

автор:Дума

visibility 428

/ брой: 233

Цената на среброто надхвърли 60 долара за тройунция

автор:Дума

visibility 419

/ брой: 233

Европа преразглежда проектите за отбрана

автор:Дума

visibility 366

/ брой: 233

Брюксел с нов план срещу парниковите емисии

автор:Дума

visibility 401

/ брой: 233

Западните Балкани заедно в ЕС!

автор:Дума

visibility 342

/ брой: 233

Накратко

автор:Дума

visibility 289

/ брой: 233

Дребнотемие

автор:Ина Михайлова

visibility 663

/ брой: 233

Човещината...

автор:Юлия Кулинска

visibility 340

/ брой: 233

Сблъсъкът на титаните

автор:Таня Глухчева

visibility 374

/ брой: 233

Поредна демонстрация на антибългарска реторика

visibility 408

/ брой: 233

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ